Homefront: The Revolution to dynamiczna gra FPS osadzona w latach 50 ubiegłego wieku, w której gracz wcieli się w amerykańskiego rewolucjonistę w wykreowanym przez Deep Silver Dambuster Studios (dawne Crytek UK) konflikcie zbrojnym między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną.

Strzelanka nawiązuje do wątku znanego z poprzedniego Homefronta, jednak nowi wydawcy odpowiedzialni za Homefront: The Revolution oddali graczom większy, bardziej interaktywny i mniej liniowy świat, a gra opowiada zupełnie inną historię, w której wyjaśnia, jak doszło do eskalacji konfliktu między Ameryką a Koreą Północną.

Homefront The Revolution screen3

Homefront przeszedł z rąk upadającego wydawcy THQ i twórców gry- Kaos Studios do firmy Crytek UK, do której w późniejszym czasie dołączyło Deep Silver i tak Homefront, po ponad 5 latach tworzenia, wreszcie nabiera ostatnie szlify w zupełnie nowych, a jednocześnie doświadczonych rękach.

O co chodzi w Homefront: The Revolution?

Głównym celem nowego Homefronta jest wywołanie pospolitego ruszenia wśród sterroryzowanej przez najeźdźcę ludności Amerykańskiej. By to osiągnąć, gracz musi ostrożnie przebierać w środkach i obierać odpowiednią do danej sytuacji taktykę.

Wydawca postawił na otwartość świata, dzięki czemu gra nie jest liniowym chodzeniem z punktu A do punktu B, a produkcją, w której gracz ma możliwość wyboru.

Żeby lepiej zobrazować partyzancki charakter działań, nowy Homefront łączy motywy dynamicznego FPS’a z elementami typowo skradankowymi i craftingowymi. Gracz, jako oddany sprawie funkcjonariusz ruchu oporu, działa w Filadelfii. Będzie mógł werbować ekipę, rozwijać drzewka umiejętności oraz ulepszać ekwipunek. Większość z tego wykona w jednej z kryjówek w kanałach miejskich zniszczonej Filadelfii, która została podzielona na 3 strefy- czerwoną, żółtą i zieloną.

Homefront The Revolution screen

Strefy rozdzielają Filadelfię na duże obszary, w których gracz może natknąć się na zupełnie inne zachowania i scenerię. Czerwona strefa jest miejscem regularnych walk obu stron konfliktu. Strefa żółta jest w pełni kontrolowana przez koreańskie wojska. Obszar ten jest wyniszczonym przez walkę terenem, w którym ludność próbuje wiązać koniec z końcem. Strefę zieloną zamieszkują wysoko postawieni oficjele i emisariusze państwa zaborcy.

Gracz będzie dysponował pokaźnym arsenałem broni każdego kalibru. W jednoosobowej rozgrywce siądzie za sterami wojskowego pojazdu Humvee, motocykla oraz zdalnie sterowanego Goliath’a. Tytuł oferuje dużo krwawych i brutalnych akcji oraz scen, w których towarzyszyć będzie trójka kompanów.

Rozgrywka

Gra skupia się na rozbudowanym trybie multiplayer, w którym Dambuster Studios oddało do użytku około 20 otwartych map, które będzie można dzielić z maksymalnie 3 innymi graczami. Wydawca zadbał również o wszelkiego rodzaju funkcjonalne sprzęty oraz pojazdy, którymi można przemierzać odległe przestrzenie.

Homefront The Revolution screen2

Poza wspomnianym trybem gry wieloosobowej Dambuster Studios opracowało i oddało w ręce graczy ponad 20 godzin dobrze przemyślanej i wykreowanej kampanii jednoosobowej, która z założenia nie będzie prowadzeniem gracza za rączkę, a trudnym wyzwaniem. Tak długa rozgrywka w grach FPS nie jest codziennością i na pewno zaskoczy fanów gatunku.

Silnik, który napędzi Homefront: The Revolution to CryEngine 4 generacji, który zadba o odpowiednie sterowanie, interaktywne mapy i dobrze odwzorowane tekstury oraz fizykę.

Premiera

Deep Silver ustanowił premierę gry na 20 maja bieżącego roku. Do tego czasu studio zamierza uporać się z niektórymi błędami wynikłymi podczas beta testów i zaserwuje graczom dobrze zoptymalizowany, brutalny świat z ciekawą i wciągającą fabułą.

Edycja kolekcjonerska – Goliath Edition

W edycji kolekcjonerskiej Deep Silver zamierza dodać odwzorowany na podstawie gry, zdalnie sterowany pojazd o dosyć sporych rozmiarach – tytułowego Goliath’a.

Poza tym w kolekcjonerce znajdzie się miejsce na steelbook, album grafik koncepcyjnych, Expansion Pass oraz Revolutionary Spirit Pack. Cała paczka została wyceniona na 160 dolarów i trafi na rynek Amerykański oraz Europejski.

Polecane zestawy komputerowe do granie w Homefront: The Revolution