Chiński producent Xiaomi wypuścił nową wersję swojej niskobudżetowej opaski sportowej. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi Band 4, która ma szansę powtórzyć ogromny sukces modelu poprzedniego, do dziś cieszącego się ogromną popularnością nie tylko w Azji, ale i w naszej części globu. Opaska jest ceniona przede wszystkim ze względu na atrakcyjne ceny. Niski koszt zakupu idzie jednak w parze z wysoką jakością wykonania i dostępem do wielu przydatnych funkcji – zarówno tych sportowych, służących monitorowani aktywności organizmu, jak i multimedialnych. Czy nowy model zmienia coś w tej kwestii? Warto sprawdzić!

Xiaomi Mi Band 4 – specyfikacja techniczna

 • Przekątna ekranu: 0,95 cala
 • Typ ekranu: AMOLED, kolorowy
 • Rozdzielczość: 120 na 240 pikseli
 • Szkło: 2,5D, odporne na zadrapania
 • Jasność wyświetlacza: 400 nitów
 • Łączność: Bluetooth 5.0
 • Wodoszczelność: do 5 ATM (50 m)
 • Akcelerometr: trzyosiowy
 • Żyroskop: trzyosiowy
 • Akumulator: 135 mAh, do 20 dni pracy
 • Waga: 22,1 gramów
 • Inne: NFC i mikrofon (opcjonalnie)
 • Cena: około 90/120zł (w zależności od modelu)

Nowa opaska jest większa i wygodniejsza w użyciu. Jest to zasługa powiększonego wyświetlacza, którego przekątna wynosi 0,95 cala (Mi Band 3 dysponuje ekranem 0,78 cala). Tym razem również mamy do czynienia z technologią AMOLED, dzięki której prezentowane dane i informacje są bardzo przejrzyste. Co jednak najważniejsze, ekran tym razem jest kolorowy, co zapewnia dodatkowe możliwości wyświetlania zebranych parametrów.

Opaska kierowana jest zarówno do osób uprawiających sport na lądzie, jak i w wodzie. Dzięki wodoszczelności do 50 metrów, Mi Band 4 bardzo dobrze sprawdzi się podczas pływania. Na uwagę zasługuje także sposób wykonania obudowy. Producent postawił na szkło 2,5D, które zostało uodpornione na zadrapania. Do tego warto dodać jeszcze baterię o pojemności 135 mAh – w odpowiednim trybie, jest ona w stanie działać nawet przez 20 dni na jednym ładowaniu. Co ważne, utrzymana została niewielka waga opaski. Wynosi ona zaledwie 22,1 gramów.

Do tego wszystkiego należy dodać podstawowe wyposażenie w postaci trzyosiowego akcelerometru i żyroskopu, a także modułu łączności Bluetooth 5.0. Warto nadmienić, że producent przygotował model z systemem NFC i mikrofonem, jednak nie wiadomo, czy pojawi się on w Polsce. Jeżeli natomiast chodzi o sprzedaż podstawowego modelu w naszym kraju, przyjmuje się, że ma ona wystartować za kilka tygodni.

Xiaomi Mi Band 4 – monitor aktywności

Podobnie jak poprzednie modele, nowa opaska zapewnia dostęp do rozbudowanego systemu treningowego. Pozwala on na przełączanie się między kilkoma trybami, które są dostosowane do konkretnych aktywności. Specjalne tryby znajdą tu więc biegacze, pływacy, rowerzyści, a także osoby uprawiające trening siłowy bądź aerobowy. W zależności od trybu, opaska podlicza wykonane kroki, pokonany dystans, spalone kalorie, osiąganą prędkość i wiele innych danych.

To jednak nie wszystko, ponieważ Xiaomi Mi Band może okazać się przydatna również podczas snu. Monitor aktywności pozwala na zwiększyć jego efektywność. Do tego dochodzi rozbudowana aplikacja Mi Fit, która posłuży między innymi do ciągłego analizowania funkcji życiowych organizmu. Opaska może oczywiście zostać sparowana z urządzeniami mobilnymi, dzięki którym między innymi zyskamy dostęp do szczegółowych statystyk, także historycznych.

Xiaomi Mi Band 4 – funkcje dodatkowe

Jeśli monitorowanie aktywności fizycznych nie jest dla Was tak ważne, możecie skorzystać również z innych opcji, aktywowanych po sparowaniu opaski ze smartfonem. Staje się ona wtedy jego przedłużeniem. Z poziomu opaski możemy bowiem odbierać przychodzące połączenia i wiadomości tekstowe, sterować aplikacjami (np. odtwarzaczem muzycznym) czy też zarządzać powiadomieniami z portali społecznościowych.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze pomniejsze funkcje, takie jak znajdź mój telefon, budzik, timer, stoper, możliwość odblokowywania telefonu czy też tryb nie przeszkadzać.