E3 2017 niewątpliwie było dużym hitem. Na imprezie widzieliśmy wiele świetnie zapowiadających się tytułów z niesamowitym i otwartym światem. Przedstawiamy top 5 najlepszych gier z otwartym światem, które zostaną wydane w przyszłym roku.

Top 5 gier z otwartym światem nadchodzących w roku 2017-2018

Far Cry 5

Far Cry jako franczyza zawsze fascynował nas na wiele różnych sposobów. Zabrało nas z tropikalnych lasów do pustkowia, pasm górskich do wysp. Dużo spekulacji dotyczyło tego, gdzie seria trafi w piątej części. Cóż, dla wielu z nas „zaskoczeniem” będzie fakt, iż Far Cry 5 zmierza w dzikie, spokojne tereny Montany, USA. Tym razem naszym celem nie jest walka ze złą organizacją, czy ultra-nacjonalistyczne siły, czy nawet z wojna domowa.

Tym razem Ubisoft chce zbadać ciemniejsze pomysły, takie jak kult religijny. Podobnie jak KKK, wczesny trailery ukazują mężczyznę prowadzącego „wiejską inkwizycję” na mocy przesądnych przekonań i wiarę w zbliżający się koniec świata. Far Cry 5 oferuje duży, interaktywny, otwarty świat bez mini-mapy, czy nawet wież radiowych. Oznacza to, że gracze będą musieli samodzielnie zbadać różne części świata, aby odblokować mapę. Ogromny nacisk został położony na system Guns for Hire, który został wprowadzony w poprzednich częściach. Poza tym Fangs for Hire działa również dla psów. Gra trafia na półki sklepowe wiosną przyszłego roku.

far cry 5

Spider-Man

Gra tworzona przez Insomniac Games, w końcu doczekała się trailera na E3. Opierając się na trailerze, wygląda na to, że nadchodzi najlepsza gra ze Spider-Manem. Miasto w Nowym Jorku wygląda pięknie, a większość obiektów jest dostępnych do interakcji w ten czy inny sposób.

Wcześniej Insomniac Games wydało bardzo popularne gry  na PlayStation, takie jak Resistance i Sunset Overdrive, co sprawia, że fani mają wysokie oczekiwania z tej gry. Na pytanie, czy gra będzie połączona z MCU, deweloper odpowiedział negatywnie. 

Days Gone

Sony zaliczyło świetną prezentację na tegorocznym E3. Days Gone jest to gra typu zombie survival z otwartym światem post-apokaliptycznym z bardzo interaktywnym otoczeniem. Days Gone pozwala graczom manipulować różnymi rzeczami, aby osiągnąć cele, takie jak doprowadzenie do wybuchu, aby pokierować zombie w pewnym kierunku, tym samym czyszcząc sobie ścieżkę.

Gra zostanie wydana w tym roku na PlayStation 4. Czy jesteś gotowy?

Days GoneAssassin’s Creed: Origins

Niezależnie czy jesteś fanem serii Assassin’s Creed, czy wręcz przeciwnie, na pewno oczekujesz na najnowszą część serii.

Assassin’s Creed był jedną z najbardziej ukochanych serii gier ostatnich latach. Gra pozwala graczom cofnąć się w czasie, brać udział w historycznych wydarzeniach i mordować historyczne postacie. Przełomowa seria nadeszła wraz z trylogią Ezio, która została umieszczona w XV w.  we Włoszech i skupiała się na okresie renesansu. Najnowsza część, cofnie się jeszcze bardziej, gdyz jej akcja rozgrywać się będzie w starożytnym Egipcie. Gra pozwala graczom na swobodne wędrowanie po rozległym otwartym świecie Egiptu pieszo lub konno.  Gracze wcielają się w rolę Bayeka, który rozpoczyna wraz ze orłem, towarzyszem Senu „krucjatę” przeciwko złym templariuszom.

W nowym Assassinie, mamy do czynienia z zupełnie nowym, od nowa zaprojektowanym systemem walki. Wprowadzono również nowy system poziomowania. Gra pojawi się 27 października na PC i konsolach.

State of Decay 2

Gra oferuje wciągającą historię z ogromnym otwartym światem, otoczony przez zombie, robisz wszystko aby przetrwać. Gra sprawia, że ​​czujesz się strasznie za każdym razem, gdy członek Twojej grupy umiera. Głównymi elementami, które wpłynęły na fakt powstania prequelu, był duży otwarty świat i fakt, iż gdy jakaś postać umrze – umiera całkowicie. Na szczęście funkcje te powrócą wraz z bardzo rzadkim lekarstwem, które pozwoli Ci uratować zainfekowanego członka grupy. Gra posiadać będzie trzy mapy, z których każda będzie rozmiaru tej z pierwszej częsci. Naprawdę imponujące! Gra pojawi się wiosną 2018 roku. Jest to tytuł Xbox Play Anywhere, więc będzie także dostępna w systemie Windows 10.

Polecane zestawy komputerowe