Na tegorocznych targach E3 widzieliśmy sporo ciekawych gier RPG,od tytułów takich jak Pyre do produkcji takich jak Kingdom Hearts 3. Jednak, czy któraś z nadchodzących produkcji, może osiągnąć taki sukces jak Wiedźmin czy Mass Effect? Przedstawiamy Top 5 gier RPG Games nadchodzących w 2017-2018 roku.

Top 5 gier RPG nadchodzących w 2017-2018 roku.

Vampyr

gra Vampyr

Vampyr jest to gra twórców przeboju Life is Strange. Akcja gry, będzie miała miejsce w powojennym w Londynie podczas wybuchu pandemii grypy w Hiszpanii. Gracze wcielą się w rolę Jonathana E. Reida, lekarza, który staje się wampirem po zostaniu ukąszonym przez jednego z pacjentów. Co ciekawe, całkowite zakończenie gry będzie możliwe bez odebrania komukolwiek życia. Vampyr ukaże się na PC, PS4 i Xbox One w listopadzie.

Middle-earth: Shadow of War

śródziemie cień wojny

Druga część RPG z roku 2014 Śródziemie – Cień Mordoru. Cień wojny kontynuuje sagę Taliona, który nadal jest dzieli swój los z duchem elfa Lorda Celebrimbora. Monolith Productions zapewniło fanów, że w przeciwieństwie do poprzedniej gry, która była tytułem hack-n-slash, Shadow of War będzie miał więcej elementów RPG. System Nemezis również zostanie ulepszony, co więcej, odnosi się teraz do większej części świata, a postacie podążające za bohaterem, zachowują się zgodnie ze sposobem interakcji między graczami. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów AAA w tym roku. Początkowo Śródziemie: Shadow of War został zaplanowano na sierpień 2017 r., ale później premiera została odłożonay do października 2017 r., Aby spełnić oczekiwania dotyczące jakości, zgodne z Warner Bros.

Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

Długo oczekiwany sequel, który pojawił się po raz pierwszy na E3 w 2013. Gra nie posiada jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak, można mieć nadzieję, że pojawi się w połowie 2018 roku. Wersja gry Kingdom Hearts 3 przedstawiona na E3 2017 daje nadzieje, że gra spełni oczekiwania każdego fana RPG.  Gra pojawi się na PS4 i Xbox One, Kingdom Hearts 3, co ciekawe opierać się będzie na na silniku Unreal Engine 4.

Kingdom Come: Deliverance

Deliverance

Jeżeli marzyłeś o zostaniu rycerzem w lśniącej zbroi, galopującego przez obszary średniowiecznego Rzymu – Kingdom Come: Deliverance jest tytułem właśnie dla Ciebie. Gra za sprawą silnika CryEngine gwarantuje zapierające dech w piersiach sceny ze średniowiecznego świataz dużą historycznością. Gra wciela się w postać syna kowala, którego rodzina zostaje zabita przez siły inwazyjne. Historia śledzi jego poszukiwanie zemsty i walkę o przywrócenie prawowitego dziedzica tronu Królestwa Czech. Projekt obecnie jest rozwijany przez studio Warhorse Studios , jego premiera oczekiwana jest na wiosnę 2018 r. Gra zostanie wydana na PC i konsole.

Pyre

Pyre

Pyre jest to dzieło studia Supergiant Games, twórców takich gier jak Bastion i Transistor – jednych z najpopularniejszych tytułów indie ostatnich latach. Pyre jest zbudowany w myśl, że ma to być gra z „największym i najbardziej wymyślnym światem”. W grze znajduje się system walki trzech na trzech z rozgałęzioną opowieścią, co ciekawe, ma być to tytuł typu „no-game-over”. System walki w Pyre’o jest „mieszaniną” DoTA, Rocket League i Transistor „. Obiecuje również lokalny tryb multiplayer dla dwóch graczy. Czy może sprostać naszym oczekiwaniom? Dowiemy się 25 lipca 2017 roku, kiedy pojawi się na PC i PS4.

Polecane gamepady