Top 5 gier planszowych to lista pięciu najpopularniejszych gier planszowych, które podbijają serca klientów ze względu na doskonałą jakość wykonania i wciągającą fabułę rozgrywki. Każda z gier pozwala przenieść się do zupełnie innego świata, by wytężając umysł, można było wcielić się w rolę gracza i przeżywać niesamowite przygody.

TOP 5 planszówek

1. Wsiąść do Pociągu Europa

Jest najpopularniejszą z gier planszowych, wydaną przez firmę Rebel, której fabuła skupia się wokół rozbudowywania linii kolejowych ciągnących się przez całą Europę samego końca XIX wieku. Dzięki niezwykle prostym zasadom ta wciągająca planszówka pozwala doskonale bawić się w gronie całej rodziny, poznając świat i ucząc się zasad ekonomii i odpowiedniego zarządzania pieniędzmi. Gra przeznaczona jest do rozgrywek w gronie od 2 do 5 osób w wieku od 8 lat. Jedna rozgrywka trwa około półtorej godziny. W zestawie z grą znajduje się plansza, figurki pociągów, figurki dworców, bilety, karty pociągów, drewniane znaczniki oraz instrukcja.

2. Splendor

To kolejna gra, za którą odpowiedzialna jest firma Rebel, w której gracze wcielają się w role kupców, których głównym celem jest zdobycie jak największej liczby dochodowych inwestycji, by zdobyć jak największe bogactwo i prestiż. Podczas rozgrywki kupcy walczyć będą o zdobywanie kopalń klejnotów, sklepów, środków transportu, a ich trudy i rosnąca popularność nagrodzona sobie odwiedzinami szlachty, które dodatkowo podniosą ich pozycję na rynku. Grać można w grupach od 2 do 4 osób, zaś pod względem wieku gra przystosowana jest dla dzieci od lat dziesięciu, jednak producent zadbał również o to, by móc przystosować zasady do dużo młodszych dzieci, na co swobodnie pozwala niezwykle prosta i intuicyjna mechanika rozgrywki.

3. Small World

Kolejna propozycja od Rebel, która wspina się na wyżyny popularności gier planszowych. Jest to taktyczna gra fantasy, której głównym celem się utrzymanie swojej cywilizacji w świecie zbyt małym, by zmieścić je wszystkie. Zadaniem graczy będzie więc niezwykle strategiczne podejście do rozwoju swojego terytorium, a także decyzja o odstąpieniu od niego w odpowiedniej chwili, by połączyć siły z inną nacją w imię przetrwania. By dobrze rozwinąć państwo trzeba będzie wykazać się rozsądkiem już na samym początku, wybierając jedną z 14 ras oraz jedną z 20 specjalnych zdolności. Gra przeznaczona jest dla 2 do 5 graczy w wieku od 8 lat. Zawiera dwustronne plansze, żetony ras, zapomnianych plemion, specjalnych mocy i punktów zwycięstwa, znacznik rundy, kostkę, karty pomocy oraz instrukcję.

4. MDR Gierki Małżeńskie

To zabawna gra przeznaczona dla par, podczas której gracze mają szansę wykazać się wzajemną znajomością i dobrą pracą zespołową. Rozgrywkę rozpoczynają kobiety każdej z par, losując kart z odpowiedniej kategorii i wykonując zadania. Karty dzielą się na kilka grup, a znajdujące się na nich zadania są podobne do tych z innych popularnych gier, takich jak na przykład kalambury. Za poprawne odpowiedzi gracze zyskują punkty kupidyna, a drużyna, która zbierze największą ich liczbę, wygrywa voucher na jedną z czterech czynności: gotowanie, sprzątanie, prasowanie bądź seks, które należy wykonać w określonym przez obie strony czasie. Gra przeznaczona jest dla par i można w nią grać w 2 do 4 par graczy.

5. Monopoly Junior

To doskonale znana pozycja firmy Hasbro w odsłonie przeznaczonej dla najmłodszych. Uproszczona plansza, większe i bardziej bajkowe figurki oraz lokacje wpasowujące się w gust dzieci zapewniają długie godziny doskonałej zabawy, a dzięki uproszczonemu systemowi pozyskiwania lokacji i rozwijania ich gra nadaje się doskonale dla całych rodzin i dla dzieci już od 5 roku życia. W grę grać można w grupach 2 do 5 osób. Wewnątrz pudełka znajduje się plansza, figurki postaci, karty szansy, kostki, pieniądze i instrukcja gry.

Gdzie szukać topowych gier?

Doskonałym miejscem do zakupu najpopularniejszych gier planszowych jest sklep internetowy hulahop.pl  który w swojej ofercie posiada mnóstwo wciągających gier planszowych o niesamowitej fabule, które doskonale nadadzą się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W poszukiwaniu ciekawych propozycji warto również odwiedzić zamieszczone na stronie rankingi gier planszowych. Znajdują się w nich spisy najpopularniejszych planszówek z różnych gatunków tworzone na podstawie największej liczby zakupionych egzemplarzy i najwyższych ocen produktów. Dzięki nim w niezwykle wygony i szybki sposób można zapoznać się z ofertą najbardziej polecanych produktów. Zobaczy ranking gier planszowych