Studio Respawn Entertainment tworząc kolejną, drugą odsłonę gry Titanfall, weszło na rynek jak przysłowiowy nóż w masło. Gra stała się mocną konkurencją dla gier FPS 2016 roku. Rozbudowane, atrakcyjne wizualnie lokacje, dynamiczna akcja oraz przyjemna mechanika sprawiają, że Titanfall 2 to gra, do której chce się wracać.

Titanfall 2 recenzja/opinie

Titanfall 2 recenzja

Seria słynęła z rozbudowanego trybu gry multiplayer. W drugiej odsłonie twórcy skupili się również na rozgrywce singleplayer. Nie jest on przesadnie rozbudowany, jednak dostarcza kilka godzin wciągającej fabuły. Bohater rozgrywki, niejaki Jack Cooper, to zwykły żołnierz piechoty, który wraz z postępem kampanii szkoli się na pilota jednego z mechów bojowych – tytanów.
Opowiadana historia rozpoczyna się od nadrzędnego celu – zniszczenia placówki IMC.

Niestety, misja nie należy do łatwych, bowiem placówki strzegą siły organizacji Apex. Oczywiście, dla naszego bohatera nie ma rzeczy niemożliwych – zwłaszcza gdy zasiądzie za sterami swojego potężnego tytana.

Wraz z rozwijaniem się wątku fabularnego, historia wciąga i miejscami wyłamuje się spośród liniowych ram klasycznych shooterów. Najciekawszym elementem jest przeplecenie się logiki mecha wraz z dosyć szarą osobowością Jacka Coopera.

Kolejnym elementem rozgrywki, który pozytywnie wpływa na poczucie swobody w grze Titanfall 2, jest dosyć duża swoboda w eliminowaniu kolejnych zastępów wrogów. Często będziemy mogli wybrać, czy wolimy zasiąść za sterami Tytana, czy wolimy zniszczyć wrogów „ręcznie”. Przeciwników możemy niszczyć za pomocą snajperki lub podejść na zdecydowanie bliższy dystans – taktyk jest naprawdę sporo i wbrew pozorom nie ograniczają się wyłącznie do korzystania z mecha bojowego.

Do minusów Titanfall 2 możemy zaliczyć słabe AI przeciwników. Niestety nie są oni zbyt wymagający i inteligentni. Oczywiście problem ten dotyczy wyłącznie gry dla pojedynczego gracza. Przeciwnicy są nad wyraz niecelni, a ich zdolności motoryczne drastycznie ograniczone. Dla bardziej wprawnego gracza nie będą stanowić absolutnie żadnego problemu.

Titanfall 2 recenzja

Opowiedzmy nieco o grze multiplayer. Rozgrywka może być prowadzona na jednej z 9 map w jednym z ponad 8 trybów rozgrywki. Spośród nich możemy wyróżnić np. Attrition, Bounty Hunt, Last Titan Standing, Capture the Flag, czy Amped Hardpoint. Mimo starań twórców, mapy są dosyć ograniczone i nieco ubogie. Wydają się stworzone bardziej do poruszania po nich pieszo, niźli za pomocą tytanów.

Zdecydowanie godnym pochwalenia jest rozbudowany system personalizacji, modyfikacji i ulepszeń tytanów. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem i zasługami, możemy je wyposażać w coraz lepsze uzbrojenie i pancerz, a także wpływać na wygląd mechów. Poza tym Titanfall 2 oferuje graczom dwie klasy robotów – zwinnego i mobilnego Ronina, a także mocniejszego Legiona. Od Ciebie zależy, jak rozwiniesz swojego Tytana.

Gra Titanfall 2 wykorzystuje silnik graficzny Source, a tytuł został przez twórców świetnie zoptymalizowany. Nie jest to jednak platforma, na której Titanfall 2 w pełni rozwinął swoje skrzydła. Mimo ładnej oprawy wizualnej gra nie jest wolna od bugów i różnorodnych błędów, które toczą rozgrywkę niczym czerw. Mimo to gra nie została stworzona do podziwiania widoków, lecz do dynamicznej akcji i szybkich sekwencji.

Podsumowanie

Podsumowując. Titanfall 2 to zdecydowanie godna polecenia gra, która mimo niedopracowanej i krótkiej kampanii dla jednego gracza, oferuje przemyślane mechaniki, a także atrakcyjny wątek fabularny, który został osadzony w bardzo rozsądnych proporcjach. Twórcy nie przesadzili z jego objętością i utrzymali go na odpowiednim poziomie złożoności.

Tryb gry multiplayer powinien spodobać się wszystkim, którzy liczą na szybką akcję i odpowiedni poziom trudności, znany z innych światowej sławy FPSów. Wreszcie zmiany, jakie możemy obserwować w drugiej odsłonie cyklu Titanfall dodatnio wpłynęły na tytuł. Gra oferuje więcej, lepiej i ładniej, a wszystko to spełnia oczekiwania większości fanów serii.

Nasza ocena 7,0/10

Polecane laptopy do Titanfall 2