Bus Simulator PRO 2017 od studia Mageeks to obecnie najbardziej udana produkcja z serii symulatorów autobusów. O ile poprzednie części gry służyły wyłącznie Youtuberom i na dłuższą metę stawały się całkowicie niegrywalne, o tyle najnowsza odsłona cyklu powoli staje się godną uwagi grą.

Jak przystało na prawdziwy symulator autobusu, gra zawiera wiele złożonych mechanik, a prowadzenie autobusu nie sprowadza się do zwykłej jazdy z punktu A do punktu B. Zasiadając za sterami autobusu w Bus Simulator PRO 2017, czujemy się jak prawdziwi kierowcy zawodowi. Dodatkowo zaimplementowany system ekonomiczny wymusza na graczu nieco strategiczne i taktyczne podejście, a także długofalowe planowanie swojej kariery.

Deweloperzy odpowiedzialni za Bus Simulator PRO 2017 poczynili ogromny postęp technologiczny i projektowy względem poprzednich odsłon tego popularnego symulatora. Z gry, która na dobrą sprawę nie rokowała zbyt dobrze, Bus Simulator PRO 2017 powoli staje się solidną marką, na którą w przyszłości będziemy mogli patrzeć przez pryzmat takich symulacyjnych gigantów, jak Farming Simulator, czy Euro Truck Simulator.

Bus Simulator PRO 2017 oferuje graczom kilka zróżnicowanych pojazdów, miast, po których przyjdzie nam podróżować, a także pór dnia. Możemy jeździć linią nocną oraz dzienną. Kupno kolejnego autobusu wiąże się z odblokowaniem nowego miasta.

Wobec rygorystycznego systemu kar i mandatów jazda zgodnie z przepisami w Bus Simulator PRO 2017 staje się priorytetem każdego kierowcy. Mandat potrafi potężnie nadszarpnąć budżet i wyciąć znaczną część dniówki.

Zbieranie gotówki na zakup nowego autobusu, a tym samym odblokowanie dalszych etapów rozgrywki nie należy do najprostszych zadań. Żmudne kolekcjonowanie niewielkich dziennych poborów kierowcy autobusu może nieco odstraszyć od wizji posiadania lepszego pojazdu.

Zasiadając za kierownicą autobusu mamy dużo do roboty. Poza jazdą zgodnie z przepisami musimy koncentrować się na otwieraniu drzwi, wypuszczaniu i wpuszczaniu pasażerów na odpowiednich przystankach, a także musimy prowadzić sprzedaż biletów. Ten element został wykonany w postaci nieskomplikowanej mini-gry, w której musimy drukować zamówioną ilość biletów, przyjąć pieniądze oraz wydać resztę.

Twórcy ze studia Mageeks oddali graczom sporo zawartości. W Bus Simulator PRO 2017 zwiedzimy wiele unikalnych części kilku miast. W każdym z miast możemy prowadzić kilka odmiennych linii. Dzięki pracy kamery możemy ustawiać odpowiednie widoki, które ułatwią nam dojeżdżanie do przystanku, kontrolowanie wymiany pasażerów, czy prowadzenia autobusu. Zmiany kamery znacząco ułatwiają rozgrywkę i czynią z niej bardziej zaawansowany symulator.

Możemy przyczepić się do nieco zbyt prostych graficznie HUDów, a także nieco przestarzałej grafiki oraz fizyki, determinowanych przez przestarzały technologicznie silnik. Symulatory pod tym względem nigdy nie należały do najlepszych tytułów na rynku, jednak w Bus Simulator PRO 2017 widać, że Twórcy nie przyłożyli się zbytnio do oprawy graficznej swojej gry.

Podsumowanie

Bus Simulator PRO 2017 to udany i jedyny symulator autobusu na rynku. O ile wcześniejsze odsłony serii symulatorów autobusów od studia Megeek niosły za sobą żenujący poziom, o tyle Bus Simulator PRO 2017 skutecznie odbił się od kiepskiej marki tworzonej przez poprzednie pozycje i wjechał na właściwe tory porządnych symulatorów. Jeżeli szukasz solidnego symulatora pracy kierowcy autobusu, nie znajdziesz lepszej gry tego typu niż Bus Simulator PRO 2017.

Ranking laptopów do Symulatora Autobusu 2017