StarCraft Remastered to nie plotki. Odnowionej pierwszej części serii możemy spodziewać się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Co czeka nas w odnowionej wersji legendarnego RTSa od Blizzardu?

Nowy StarCraft może nieźle namieszać na rynku e-sportu i RTSów. Wedle informacji podanych przez Sports Seul, StarCraft Remastered zaoferuje naprawdę sporo, a fani serii zapewne będą piszczeć z radości.

Zacznijmy od podmiany tekstur na te, które lepiej pasują do obecnych czasów. Oczywiście StarCraft 1 będzie o wiele ładniejszy i atrakcyjny wizualnie. Poza tym zostanie usprawniona usługa Battle.net, która odpowiada za zmagania w trybie wieloosobowym.

Co więcej, dbając o fanów serii, twórcy nie będą ingerować w rozgrywkę. StarCraft 1 będzie pod tym względem wierną kopią starej odsłony gry. Niestety mechanika – mimo że zachwycająca ładnych parę lat temu – obecnie nie należy do szczytów techniki. Brak ingerencji w silnik rozgrywki lub zdecydowanie się na kilka istotnych usprawnień trybu multiplayer może pogrzebać plany twórców.

Gra zostanie zaprezentowana w ojczyźnie StarCrafta – Korei Południowej. W tamtym regionie na pewno zostanie przyjęta z ogromną radością fanów. Zastanawiać może fakt, jak tytuł przyjmie się na innych rynkach.

Ranking komputerów Starcraft 1 Remastered