Ogromna fama, jaką od dłuższego czasu cieszy się Oculus Rift sprawiła, że coraz więcej producentów sprzętu eksperymentuje z podobnymi rozwiązaniami. Nikogo nie zdziwi pewnie, że najwięksi gracze na rynku elektronicznej rozrywki od dłuższego czasu eksperymentują z wirtualną rzeczywistością. Prawdopodobnie już podczas najbliższych targów GDC 2014 Sony zaprezentuje swój własny zestaw VR, przeznaczony dla Play Station 4.

PlayStation VR – data premiery i cena gogli VR od Sony

Podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference, która rozpocznie się już 17 Marca, Sony po raz pierwszy pokaże hełm VR dedykowany dla swojej flagowej konsoli. Pogłoski dotyczące prac nad urządzeniem emulującym wirtualną rzeczywistość do PS4 krążyły już od dłuższego czasu. Spodziewano się, że projekt wyjdzie na światło dzienne już podczas Gamesconnu lub Tokyo Game Show, jednak tak się nie stało. Z przecieków dowiadujemy się, że Sony chciało upewnić się, że ich produkt będzie jak najbardziej dopracowany przed pierwszym publicznym pokazem.

Oczywiście, Sony od dłuższego czasu posiada linię okularów projekcyjnych 3D, jednak nowy produkt ma być szczególnie dostosowany do zadań gamingowych. Microsoft podobno także pracuje nad własnym zestawem o wstępnej nazwie „Fortazela”, które ma być podobne do Google Glass. Dlaczego giganci z Tokio i Redmond nie dobili targu z Oculus VR by zoptymalizować go do pracy z ich konsolami? Sam Palmer Lucky, twórca Oculus Rift powiedział, że ich konsole są „zbyt ograniczone”