Dodatkową przewagę można zyskać, dzięki temu co niewidoczne. Precyzyjna komunikacja, dodatkowe, systemowe podpowiedzi głosowe, odgłosy otoczenia i dźwięki wydawane przez przeciwników mogą decydować o zwycięstwie. Dźwięk dla graczy jest niczym dodatkowy wymiar, żeby z niego skorzystać potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Niewykluczone, że najlepszym rozwiązaniem w tej dziedzinie są słuchawki Logitech G.

Co to jest Logitech G

Logitech to znana szwajcarska marka, która dostarcza wysokiej jakości urządzenia peryferyjne dla IT. Firma, pod marką Logitech sygnowaną dodatkową literą G, dostarcza profesjonalny sprzęt, dla wymagającego segmentu użytkowników, jakim są fani gamingu i esportowcy.

Jednym z istotniejszych gadżetów, dla współczesnych graczy, są wysokiej jakości słuchawki. Marka Logitech G oferuje rozwiązania, które pozwalają wykorzystać dźwięk w grach do budowy przewagi, komunikacji z członkami zespołu oraz relaksu przy ulubionych motywach muzycznych.

Logitech G gaming headsets dostępne są w dwóch seriach, oznaczonych jako:

  • Seria PRO – z modelami PRO X oraz tańszym PRO Headset,
  • Seria G – z highendowymi G533, G633, G635 Artemis Spectrum i G935 oraz tańszymi G332, G432, G433.

Warto wiedzieć

Słuchawki Logitech G z serii G i Pro współpracują z firmowym oprogramowaniem G HUB. Aplikacja jest dostępna na komputery z systemem Windows oraz MAC OS. Jest to system dający pełna kontrolę nad słuchawkami i dźwiękiem. Pozwala na tworzenie unikalnych profili dla każdego z tytułów. Można także pobierać gotowe sety i dzielić się własnymi ze społecznością korzystającą ze sprzętu sygnowanego logiem Logitech G. Oprogramowanie G HUB współpracuje z zewnętrzną kartą dźwiękową na USB (DAC). Rozwiązanie to umożliwia zapisanie optymalnych ustawień. Kartę można bez problemu zabrać na turniej lub wyjazdową rozgrywkę w gronie znajomych.

Słuchawki Ligitech G PRO X idealne do konsoli i smartfona

Słuchawki Logitech G to idealne rozwiązanie nie tylko do współpracy z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Producent zoptymalizował swoje urządzenia także pod kątem potrzeb użytkowników tabletów i smartfonów. Bezkompromisowa jakość komponentów, takich jak głośniki, membrany i mikrofon to cecha wspólna wszystkich modeli. Ergonomia słuchawek i jakość materiałów użytych do produkcji spotkają się z uznaniem każdego użytkownika.

Fani e-sportu i dobrego brzmienia docenią też zestaw akcesoriów, dzięki którym słuchawki Logitech G są jeszcze bardziej wszechstronne. Prawie wszystkie modele są standardowo wyposażone w oddzielny przewód do łączenia z komputerem oraz kabel do smartfona lub tabletu z wbudowanym głośnikiem. Taki zestaw pozwala np. na odłączenie głośnika na pałąku na czas podróży, lub dla wygody podczas współpracy z urządzeniem mobilnym.

Słuchawki Logitech G PRO Gaming Headset

Cena: 399,00 zł

Słuchawki Logitech G PRO X Gaming Headset

Cena: 499,00 zł

Jak gaming, to z Logitech G headsets

Lista zalet, rozwiązań stosowanych w sprzęcie Logitech G, wygląda imponująco. Nie chodzi tu wyłącznie o efektowne wzornictwo i zastosowanie materiałów takich jak stal, aluminium, najwyższej jakości welur czy ekoskóra. Słuchawki Logitech G PRO headsets to także precyzyjne membrany PRO–G o średnicy 50 mm, 6 milimetrowy mikrofon montowany na wysięgniku oraz doskonały system korekcji dźwięku.

Firma zainwestowała także w rozwiązania rozszerzające scenę wirtualnych wydarzeń. Dzięki nim łatwiej wczuć się w klimat danego tytułu, a emocje i wrażenia z rozgrywki są jeszcze bardziej realne. Jako bardziej interesujące funkcje, których celem jest pogłębienie doznań użytkownika można wskazać:

  • DTS headphone X 2.0 – precyzyjna technologia kontroli dźwięku, która kreuje przestrzeń wokół gracza. Perfekcyjny timing i dokładność przestrzennych efektów audio, pozwalają uzyskać dokładny pejzaż dźwiękowy 3D. W ten sposób, doświadczeni gracze, zyskują przewagę dzięki danym, których nie da się zapamiętać, ani dostrzec na monitorze. Dźwięk przestrzenny, porównywalny z systemami Surround 7.1 pozwala precyzyjnie określić kierunek, z którego dochodzi, jego źródło, dystans od źródła oraz kierunek i tempo przemieszczania się. Ta technologia pozwala również na perfekcyjny odsłuch podpowiedzi specjalnych, właściwych dla danego tytułu.
  • Lightsync RGB – dostępny tylko w niektórych słuchawkach G series, to system kontroli dodatkowych efektów dźwiękowych i podświetlenia słuchawek. Pozwala na przypisanie konkretnym efektom związanym z akcją w grze, specjalnych efektów dźwiękowych oraz dodatkowych efektów świetlnych. Aktywacja efektów Lightsync RGB wymaga zastosowania oprogramowania G HUB, które pozwala na synchronizację słuchawek z pozostałymi urządzeniami Logitech G, obsługującymi funkcję Lightsync RGB. Zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć własne animacje, które zostaną powiązane z tym co dzieje się na ekranie. W ten sposób można znacznie rozszerzyć aktywną przestrzeń, co pozwala graczom i widzom lepiej wczuć się w akcję.

Logitech G to nie tylko słuchawki. Marka oferuje szereg precyzyjnych akcesoriów dla graczy i e-sportowców, takich jak klawiatury, myszki, systemy nagłośnienia i wiele innych. Najciekawsze pozycje dostępne są w sklepie morele.net. Wszystkie gadżety producenta, współpracujące z oprogramowanie G HUB, można synchronizować w celu pogłębiania wrażeń płynących z eksploracji wirtualnego świata.