BSOD

BSOD – co to jest? – słownik gracza

Blue Screen of Death (z ang. „Niebieski Ekran Śmierci”) – żargonowe określenie za którego pomocą określa się komunikat o poważnym błędzie systemu operacyjnego Windows. Nazwa tego określenia pochodzi od bardzo charakterystycznego, niebieskiego tła, na jakim wyświetlany jest komunikat oraz faktu, że po wyświetleniu tego błędu komputer w zupełności nie reaguje na polecenie. W takiej sytuacji […]

buff

Buff – co to jest? – słownik gracza

W grach buff często odnosi się do premii przyznawanej bohaterowi, który poprawia jego zdolności. Buffa można otrzymać ze względu na posiadany przedmiot, zdolność lub zaklęcie innej postaci. Na przykład, w grze MMORPG EverQuest popularny buff SoW (Spirit of Wolf), który zwiększa prędkość poruszania się postaci.

beta

Beta – co to znaczy? – słownik gracza

Słowem beta określa rodzaj oprogramowania, które jest w fazie rozwoju. Podawane jest wtedy różnym testom, które mają wykazać problemy i błędy, które znajdują się jeszcze w oprogramowaniu. Testy beta pozwalają programistą znaleźć błędy, które mogły być pomięte i można ja naprawić przed premierą.

top