Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów firmy Samsung. Przekonaj się, czy warto rozważyć zakup.

Monitory Samsung – szczegóły

Wśród monitorów południowokoreańskiego producenta możemy wyróżnić wysokiej klasy urządzenia o różnych zastosowaniach. W tym poradniku sprawdzimy, jak prezentuje się model Samsungu The Space LS32R750UEUXEN oraz Samsungu LC49RG90SSUXEN. Omówimy ich dane techniczne oraz kwestie związane z designem. Pozwoli nam to określić stosunek ceny do jakości i dowiedzieć się, czy warto zakupić jedno z tych urządzeń. Po przeczytaniu artykułu wybór z pewnością będzie łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung The Space LS32R750UEUXEN vs Samsung LC49RG90SSUXEN – specyfikacja

Przy wyborze urządzenia często zwracamy uwagę głównie na długość przekątnej ekranu. Istnieje jednak wiele innych niezwykle istotnych właściwości. Kluczowe znaczenie może mieć rozdzielczość, a także częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Co mogą nam zaoferować omawiane monitory? Najważniejsze dane techniczne zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Zapoznaj się z nim, aby wybrać monitor jak najbardziej zbliżony do Twoich preferencji.

Parametry Samsung The Space LS32R750UEUXEN Samsung LC49RG90SSUXEN
Długość przekątnej ekranu 31,5 cala 49 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 120 Hz
Czas reakcji 4 4
Waga 7 kg 14,6 kg
Elementy konstrukcji Regulacja kąta pochylenia

i wysokości

Regulacja kąta obrotu, kąta pochylenia i wysokości
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA VA
Format 16:9 32:9
Rozdzielczość 3840 × 2160 (UHD 4K) 5120 x 1440 (Dual QHD)
Zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość 4K
  • Regulowany stojak HAS
  • Ukryte kable
  • Dostosowanie do poziomu wzroku
  • Multitasking
  • Rozdzielczość Dual QHD
  • Technologia HDR
  • Funkcja AMD Radeon FreeSync ™ 2
  • Funkcja Picture-by-Picture

Monitor Samsung The Space LS32R750UEUXEN charakteryzuje się 31,5-calowym ekranem. Natomiast w przypadku modelu LC49RG90SSUXEN mamy do czynienia z wyświetlaczem o przekątnej długości 49 cali. Pierwszy sprzęt oferuje rozdzielczość Ultra HD 4K. Natomiast drugi – Dual QHD. Dzięki temu każdy z monitorów gwarantuje niezwykle atrakcyjny obraz pełen szczegółów. Miłośnicy kina, czy gier będą zachwyceni.

Entuzjaści wirtualnej rozrywki z pewnością wybiorą Samsunga LC49RG90SSUXEN. Za jego zakupem przemawia częstotliwość odświeżania, która sięga aż 120 Hz. Warto również wspomnieć o rewelacyjnej technologii HDR, czy funkcji AMD Radeon FreeSync ™ 2, która zapobiega zrywaniu animacji. To sprawi, że rozrywka osiągnie wyższy poziom.

Natomiast Samsung The Space LS32R750UEUXEN to model, który idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Praca będzie niezwykle wygodna dzięki szerokim możliwościom dostosowania monitora do poziomu wzroku. Dzięki technologii Multitasking użytkownicy mogą wykorzystać ekran do użytkowania różnych programów jednocześnie. Bez problemu wyświetlimy również materiały, które pochodzą z różnych źródeł.

Samsung The Space LS32R750UEUXEN vs Samsung LC49RG90SSUXEN – wygląd

Każdy z monitorów będzie doskonale wyglądał na naszych biurkach. Samsung The Space LS32R750UEUXEN charakteryzuje się płaskim i niemal bezramkowym ekranem o nowoczesnej stylistyce. Regulowany stojak HAS pozwoli uzyskać różne ustawienia wysokości wyświetlacza.

W przypadku modelu Samsung LC49RG90SSUXEN mamy do czynienia z bardzo dużym i zakrzywionym ekranem. Za stabilność konstrukcji odpowiada podstawa w kształcie litery “V”. To sprzęt o niezwykle atrakcyjnej stylistyce.

Samsung The Space LS32R750UEUXEN vs Samsung LC49RG90SSUXEN – czy warto kupić?

Chociaż każdy z monitorów sprawdzi się przy innych zastosowaniach, są to sprzęty o bardzo wysokiej jakości. Samsung The Space LS32R750UEUXEN to monitor, który zachwyca doskonałą rozdzielczością 4K i doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Natomiast model Samsung LC49RG90SSUXEN to stworzono dla graczy. Prezentuje kapitalnej jakości obraz, wspierany przez technologię HDR. Śmiało możemy polecić każde z tych bardzo zaawansowanych technicznie urządzeń.

Samsung The Space LS32R750UEUXEN vs Samsung LC49RG90SSUXEN – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora Samsung The Space LS32R750UEUXEN wynosi 1999 zł. Natomiast za Samsunga LC49RG90SSUXEN zapłacimy 5899 zł. To monitory, które reprezentują wysoki segment cenowy. Jednak klienci mogą liczyć na bardzo wysoką jakość.