Zapraszamy na szczegółowy poradnik o monitorach marki Samsung. Sprawdź, czy warto zdecydować się na zakup.

Monitory Samsung – szczegóły

Firma Samsung przyzwyczaiła użytkowników do wysokiej jakości monitorów. W tym zestawieniu przedstawimy modele z niższej półki cenowej i sprawdzimy, czy za renomą marki ponownie pójdzie wysoka jakość. Bierzemy pod lupę Samsunga LS24F356FHUXEN oraz Samsunga LC24F390FHUXEN. Przedstawimy ich możliwości techniczne oraz kwestie związane z designem. Rozważymy również kluczową kwestię, czyli stosunek jakości do ceny. To z pewnością pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LS24F356FHUXEN i Samsung LC24F390FHUXEN – technikalia

W zestawieniu, które znajdziesz poniżej, prezentujemy najważniejsze dane techniczne obydwu urządzeń. Warto je dokładnie przeanalizować, aby wybrać model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Parametry  Samsung LS24F356FHUXEN  LC24F390FHUXEN
Długość przekątnej ekranu 24 cale 24 cale
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 4 ms 4 ms
Waga 3,3 kg 3,3 kg
Elementy konstrukcji Kensington Lock i

regulacja kąta pochylenia

Kensington Lock i

regulacja kąta pochylenia

Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy PLS VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Tryb Eye Saver
  • Szerokie kąty widzenia (178° w pionie i poziomie)
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Zakrzywiony ekran
  • Szerokie kąty widzenia (178° w pionie i poziomie)
  • Tryb Eye Saver

Urządzenia wyposażono w ekrany o przekątnej podobnej długości. To parametr, na który klienci najczęściej zwracają uwagę. Jednak należy pamiętać o wielu innych właściwościach, które decydują o jakości oglądanych na ekranie treści.

Wspomniane 24-calowe ekrany podświetlane są dzięki niezawodnej technologii LED. Częstotliwość odświeżania sięga 60 Hz. Natomiast czas reakcji to 4 ms. Te właściwości śmiało można uznać za wystarczające przy pracy biurowej i szeroko rozumianej rozrywce. Chociaż trudno nazwać monitory gamingowymi sprzętami.

Użytkownicy mogą liczyć na rozdzielczość Full HD, która zapewnia atrakcyjne warunki do oglądania filmów, czy zdjęć. Miłośnicy gier również będą zadowoleni. Na pokładzie urządzeń zainstalowano tryb Eye Saver, który ogranicza emisję niebezpiecznego dla wzroku światła niebieskiego.

Podstawową różnicą, jaka dzieli obydwa monitory, jest rodzaj zastosowanej matrycy. W przypadku Samsunga LS24F356FHUXEN mamy do czynienia z autorskim rozwiązaniem producenta o nazwie Plane to Line Switching. To oznacza znakomity poziom jasności oraz szerokie kąty widzenia. Model LC24F390FHUXEN charakteryzuje się matrycą VA, która gwarantuje atrakcyjny obraz przy świetnym odwzorowaniu czerni.

Samsung LS24F356FHUXEN i Samsung LC24F390FHUXEN – design

Samsung LS24F356FHUXEN to monitor z płaskim ekranem o standardowym, lecz eleganckim designie. Za stabilność konstrukcji odpowiada podstawa w kształcie litery “V”.

Natomiast model LC24F390FHUXEN wyróżnia się nowoczesnym i zakrzywionym wyświetlaczem, który został usytuowany na okrągłej podstawie. Każdy z tych sprzętów prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Możemy również liczyć na wysoką ergonomię.

Samsung LS24F356FHUXEN i Samsung LC24F390FHUXEN – czy warto kupić?

Pora odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto rozważyć zakup jednego z tych sprzętów? Po dokładnej analizie wszystkich aspektów, jakie przedstawiliśmy, śmiało możemy polecić monitory. Sprawdzą się doskonale zarówno w domu, jak i biurze. Gracze, którzy oczekiwali wyższej częstotliwości odświeżania, mogą być odrobinę zawiedzeni, jednak dzięki rozdzielczości Full HD nadal mogą cieszyć się atrakcyjną grafiką w ulubionych produkcjach. Warto również wspomnieć o stosunkowo szybkim czasie reakcji.

Samsung LS24F356FHUXEN i Samsung LC24F390FHUXEN – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora Samsung LS24F356FHUXEN wynosi 489 zł. Natomiast za model LC24F390FHUXEN zapłacimy 519 zł. To niedrogie urządzenia o dużych możliwościach. Możemy, więc mówić o rewelacyjnym stosunku ceny do jakości.