W tym poradniku przedstawiamy dwa monitory firmy Samsung. Poznaj wszystkie ich możliwości i zastosowania.

Monitory Samsung – szczegóły

Czy na niższej półce cenowej możemy znaleźć monitory, które spełnią nasze oczekiwania? Przekonajmy się. Bierzemy pod lupę  Samsunga LS24D330HSX/EN oraz Samsunga LS24F350FHUXEN. Dokładnie sprawdzimy specyfikację techniczną obydwu urządzeń, a także zwrócimy uwagę na ich design. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, czy warto rozważyć zakup i jak wygląda stosunek jakości do ceny. Nasz poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – specyfikacja

Przed zakupem monitora należy oczywiście zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. Pozwoli to sprawdzić, czy dany sprzęt spełni nasze oczekiwania. Najważniejsze elementy specyfikacji zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Sprawdźmy, na jakie parametry i technologie możemy liczyć.

Parametry  Samsung LS24D330HSX/EN Samsung LS24F350FHUXEN
Długość przekątnej ekranu 24 cali 24 cali
Rodzaj podświetlania  LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji  1 ms 4 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość  1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie do gier Do domu, pracy i biura
Najważniejsze funkcje
  • Tryb gry ze świetną głębią czerni
  • Technologia Flicker Free
  • Technologia Eco Saving Plus
  • Samsung MagicAngle
  • Samsung MagicBright
  • Samsung MagicUpscale
  • AMD FreeSync
  • Technologia Eco Saving Plus
  • Technologia Flicker Free

Łatwo zauważyć, że pomiędzy modelami możemy wskazać wiele podobieństw. Długość przekątnej ekranu w obydwu przypadkach wynosi 24 cale. Oznacza to, że zarówno praca, jak i rozrywka będzie przebiegała niezwykle komfortowo. Za wyraźny obraz i odpowiednie nasycenie detali odpowiada rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli.

Częstotliwość odświeżania ekranu sięga 60 Hz. Ten parametr mówi o tym, jak wiele klatek animacji w ciągu jednej sekundy zostanie wyświetlonych. Kolejnym bardzo istotnym dla graczy czynnikiem będzie czas reakcji. Pod tym kątem monitory prezentują się bardzo dobrze. Model LS24D330HSX/EN polecenie użytkownika zrealizuje w ciągu 1 ms. Natomiast w drugim z przedstawionych monitorów – 4 ms.

Na pokładzie urządzeń zainstalowano wiele dodatkowych technologii, które zachwycą osoby, spędzające długie godziny przy komputerze. Funkcja Flicker Free ogranicza nieprzyjemny efekt migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Natomiast dzięki FreeSync możemy liczyć na płynne działanie animacji, co z pewnością docenią entuzjaści wirtualnej rozrywki.

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – wygląd

Dla wielu użytkowników również design ma duże znaczenie przy wyborze konkretnego modelu. Samsung LS24F350FHUXEN wpisuje się w nowoczesną stylistykę. Użytkowników zadowolą cienkie ramki. Ekran został usytuowany na solidnej podstawie. To niezwykle kompaktowy sprzęt. Grubość obudowy wynosi tylko 10 mm.

Natomiast model LS24D330HSX/EN przyjął bardziej tradycyjny, lecz elegancki projekt. W tym przypadku również otrzymamy wysoce ergonomiczny i solidnie wykonany sprzęt, który będzie atrakcyjnie prezentował się na naszym biurku.

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – czy warto kupić?

Czas sprawdzić, czy warto zdecydować się na zakup jednego z tych urządzeń. Śmiało możemy powiedzieć, że to funkcjonalne, a przy tym niedrogie sprzęty. Wszyscy użytkownicy docenią znakomitą rozdzielczość, a graczy zachwyci szybki czas reakcji. Warto wspomnieć również o ciekawych funkcjach dodatkowych i wysokiej kulturze pracy.

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – ile kosztują?

Za monitor Samsung LS24D330HSX/EN zapłacimy 499 zł. Natomiast koszt zakupu modelu LS24F350FHUXEN wynosi 489 zł. Za relatywnie niewielką cenę otrzymamy bardzo dobre sprzęty z rozdzielczością Full HD i atrakcyjnymi możliwościami. Zdecydowanie polecamy każde z tych urządzeń, chociaż wybór konkretnego modelu uzależniony będzie oczywiście od preferencji użytkownika