Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów firmy Samsung. Sprawdź, czy spełnią Twoje oczekiwania.

Monitory Samsung – szczegóły

Tym razem prezentujemy monitory z wysokiej półki cenowej. Chodzi o model Samsung LC27JG50QQUXEN oraz Samsung LC24FG73FQUXEN. Są to niezwykle funkcjonalne urządzenia, które znajdą wielu zadowolonych użytkowników. Aby sprawdzić, jak prezentuje się stosunek ceny do jakości, przeanalizowaliśmy parametry techniczne obydwu sprzętów. Zwróciliśmy również uwagę na ich design. Nasz poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – specyfikacja

Przed zakupem monitora oczywiście należy zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. Dzięki temu dowiesz się, czy możliwości któregoś z modeli wpiszą się w zakres Twoich preferencji. Wszystkie najważniejsze elementy specyfikacji prezentujemy w poniższym zestawieniu. Przekonaj się, czy urządzenia znajdą zastosowanie przy pracy biurowej oraz szeroko rozumianej rozrywce.

Parametry Samsung LC27JG50QQUXEN Samsung LC24FG73FQUXEN
Długość przekątnej ekranu 23,5 cala 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Ekran Zakrzywiony Zakrzywiony
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Funkcja obrotu ekranu Nie Tak
Zastosowanie Głównie do gier Głównie do gier
Najważniejsze funkcje
 • Eco Saving Plus
 • FPS Mode
 • FreeSync
 • Full HD
 • HAS
 • RTS Mode
 • sRGB
 • Black eQualizer
 • Eco Saving Plus
 • FPS Mode
 • LED Backlight
 • MagicUpscale
 • OSD
 • RPG Mode
 • RTS Mode

Monitor Samsung LC27JG50QQUXEN wyróżnia się ekranem o przekątnej długości 23,5 cala. W przypadku modelu LC24FG73FQUXEN mamy do czynienia z większym, 27-calowym wyświetlaczem. Kolejną wspólną cechą jest błyskawiczny czas reakcji. Zaledwie 1 ms potrzebuje ekran na realizację polecenia użytkownika.

Innym parametrem, który z pewnością ucieszy graczy, jest kapitalna częstotliwość odświeżania, która w każdym z modeli sięga aż 144 Hz. Wielkość ta mówi o tym, ile klatek animacji w ciągu jednej sekundy może zaprezentować monitor. To w szczególności ucieszy miłośników wirtualnej rozrywki, którzy zachwycą się również dodatkowymi funkcjami, jakie producent zaimplementował do swoich urządzeń.

Model LC27JG50QQUXEN charakteryzuje się rozdzielczością Full HD, która stanowi dziś standard. Natomiast za szczegółowość detali na ekranie monitora Samsung LC24FG73FQUXEN odpowiada technologia WQHD. Oznacza to bogactwo szczegółów, które zobaczymy zwłaszcza przy zabawie z grami lub oglądaniu wysokiej jakości filmów. Obraz zawsze będzie wyraźny i odpowiednio nasycony kolorami.

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – wygląd

Monitory mogą pochwalić się bardzo atrakcyjnym designem. Nowoczesne rozwiązanie w postaci zakrzywionego ekranu sprawi, że sprzęty będą świetnie prezentowały się w naszych domach i biurach. Za stabilność ekranu w obydwu przypadkach odpowiada stabilna podstawa w kształcie litery “V”. Wszystkie złącza i przyciski funkcyjne zostały ulokowane bardzo intuicyjnie, a obudowy wykonano z bardzo solidnych materiałów.

Warto wspomnieć, że model LC24FG73FQUXEN wyposażono w funkcję Pivot. Oznacza to możliwość obrotu ekranu do pozycji pionowej.

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – czy warto kupić?

Śmiało możemy polecić każdy z tych monitorów. Są to sprzęty, które przede wszystkim spełnią oczekiwania graczy. Zachwyci ich znakomita częstotliwość odświeżania oraz rewelacyjna jakość obrazu. Kolejnym atutem jest zakrzywiony ekran, dzięki któremu komfort zabawy będzie jeszcze wyższy. Ponadto urządzenia sprawdzą się również przy pracy biurowej, czy oglądaniu filmów. Chociaż użytkowanie tego typu wyświetlacza może wymagać przyzwyczajenia, zdecydowanie warto poświęcić na to chwilę czasu. Wybór konkretnego modelu zależy oczywiście od preferencji użytkownika.

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – ile kosztują?

Koszt zakupu modelu Samsung LC27JG50QQUXEN wynosi 1299 zł. Natomiast za monitor Samsung LC24FG73FQUXEN zapłacimy 100,99 zł. Różnica w cenie jest niewielka, dlatego warto dokładnie zapoznać się z opisem każdego z nich, aby wybrać sprzęt, który będzie jak najbardziej zbliżony do naszych oczekiwań. W obydwu przypadkach stosunek ceny do jakości stoi na rewelacyjnym poziomie. To doskonała oferta, biorąc pod uwagę szerokie możliwości tych wielozadaniowych urządzeń.