W tym poradniku prezentujemy dwa monitory Samsung. Sprawdź, jakie możliwości mogą zaoferować użytkownikom.

Monitory Samsung – szczegóły

Tym razem bierzemy pod lupę monitor Samsung LC27F591FDUXEN oraz Samsung The Space LS27R750QEUXEN. Czy warto zdecydować się na zakup któregoś z nich? Aby się o tym przekonać, dokładnie sprawdziliśmy, jak prezentują się dane techniczne oraz design obydwu sprzętów. Z naszego artykułu dowiesz się również, jakie zastosowania spełnią monitory. Dzięki temu będziesz mógł podjąć rozsądną decyzję i dostosować wybór do własnych preferencji.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – specyfikacja

Przed wyborem sprzętu klienci bardzo często zwracają uwagę przede wszystkim na długość przekątnej ekranu. To oczywiście decyduje o komforcie użytkowania, jednak warto wyróżnić wiele innych czynników, które mają wpływ na jakość odbieranych treści. Do najważniejszych parametrów należy rozdzielczość ekranu. Miłośników wirtualnej rozrywki zainteresuje częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji na działanie użytkownika. Wszystkie dane techniczne, z którymi należy się zapoznać, zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Czas bliżej poznać monitory.

Parametry Samsung LC27F591FDUXEN Samsung The Space LS27R750QEUXEN
Długość przekątnej ekranu 27 cali 27 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 144 Hz
Czas reakcji 4 ms 4 ms
Waga 4,4 kg 5,8 kg
Elementy konstrukcji Kensington Lock

i regulacja kąta pochylenia

Regulacja kąta pochylenia

i wysokości

Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Zakrzywiony ekran
  • Funkcja AMD Free Sync
  • Tryb Eye Saver
  • Rozdzielczość WQHD
  • Regulowany stojak HAS
  • Ukryte kable
  • Dostosowanie do poziomu wzroku
  • Multitasking
  • Tryb Eye Saver

Każdy z przedstawionych monitorów charakteryzuje się 27-calowym ekranem. Za jego podświetlenie odpowiada niezawodna technologia LED. Czas reakcji wynosi 4 ms.

Lepsze warunki dla graczy stwarza Samsung The Space LS27R750QEUXEN, który gwrantuje częstotliwość odświeżania na znakomitym poziomie – 144 Hz. Kolejnym atutem jest doskonała rozdzielczość WQHD. Natomiast Samsung LC27F591FDUXEN oferuje rozdzielczość Full HD i częstotliwość odświeżania 60 klatek obrazu w ciągu jednej sekundy. Jego dużą zaletą jest technologia AMD Free Sync, która eliminuje problemy związane ze zrywaniem animacji.

Monitory znakomicie sprawdzą się przy codziennej pracy biurowej. Barwy są odpowiednio odwzorowane i dobrze nasycone. Możemy również liczyć na bogactwo szczegółów. Na pokładzie urządzeń zainstalowano tryb Eye Saver, który redukuje emisję światła niebieskiego, które może być niebezpieczne dla ludzkiego wzroku. To z pewnością ucieszy osoby, które długo pracują przy komputerze.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – wygląd

Model Samsung LC27F591FDUXEN wyróżnia się zakrzywionym ekranem oraz bardzo wąskimi ramkami. Za stabilność konstrukcji odpowiada owalna podstawa. Obudowę o srebrnym kolorze uzupełniają białe akcenty. Monitor prezentuje się bardzo elegancko.

Niemal bezramkowa konstrukcja to również wielka zaleta Samsunga The Space LS27R750QEUXEN. Ekran został usytuowany na stojaku HAS, który umożliwia dokładną regulację wysokości. W ten sposób dostosujemy położenie wyświetlacza do poziomu naszych oczu.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN – czy warto kupić?

Monitory wyróżniają się atrakcyjną specyfikacją techniczną, która sprawi, że znajdą zastosowanie zarówno w domu, jak i biurze. Użytkownicy mogą liczyć na szczegółowy obraz i wysoką wygodę użytkowania. Zadowoleni będą również gracze, chociaż sprzęty przeznaczone są głównie do innych zastosowań. Każdy z nich ma wiele atutów. Najmocniejszym punktem Samsunga The Space LS27R750QEUXEN jest doskonała rozdzielczość. Natomiast w monitorze Samsung LC27F591FDUXEN należy wyróżnić technologię AMD Free Sync. Zdecydowanie polecamy każdy z tych zaawansowanych sprzętów.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – ile kosztują?

Za monitor Samsung LC27F591FDUXEN zapłacimy 976 zł. Koszt zakupu modelu Samsung The Space LS27R750QEUXEN wynosi 1599 zł. To wielozadaniowe i niezwykle funkcjonalne urządzenia, więc śmiało można mówić o doskonałym stosunku ceny do jakości.