W tym poradniku prezentujemy modele monitorów marki Samsung ze średniej półki cenowej. Który sprzęt wybrać?

Monitory Samsung – szczegóły

Wysokiej klasy urządzenia południowokoreańskiego producenta od wielu lat wzbogacają rynek. Czy w przypadku monitora Samsung LC24RG50FQUXEN oraz Samsung LC27F390FHUXEN również możemy liczyć na znakomitą jakość? Aby się o tym przekonać, dokładnie sprawdziliśmy parametry technicznie, design sprzętów oraz ich zastosowanie. Przedstawimy również, jak prezentuje się stosunek ceny do jakości. Dzięki temu możesz wybrać model, który będzie najbardziej zbliżony do Twoich preferencji.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – specyfikacja

Aby zdecydować się na odpowiedni sprzęt, należy dokładnie zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. Najbardziej istotne elementy specyfikacji przedstawiamy w poniższej tabeli. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, jakie zastosowania spełni każde z urządzeń. Wybór stanie się dużo łatwiejszy.

Parametry Samsung LC24RG50FQUXEN Samsung LC27F390FHUXEN 
Długość przekątnej ekranu 23,5 cala 27 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 60 Hz
Czas reakcji 4 ms 4 ms
Waga 3,3 kg 4,4 kg
Elementy konstrukcji Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock i

regulacja kąta pochylenia

Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Funkcja AMD FreeSync
  • Znakomita częstotliwość odświeżania
  • Zakrzywiony ekran
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Funkcja AMD FreeSync
  • Zakrzywiony ekran

Samsung LC24RG50FQUXEN wyróżnia się ekranem o przekątnej długości 23,5 cala. Natomiast w przypadku Samsunga LC27F390FHUXEN możemy liczyć na ekran 27-calowy. Na pokładzie obydwu sprzętów zainstalowano matrycę typu VA. W zależności od wyboru monitora możemy liczyć na częstotliwość odświeżania – 144 Hz lub 60 Hz. To parametr, który mówi o ilości klatek animacji wyświetlanych przez ekran w ciągu jednej sekundy. Czas reakcji w przypadku każdego z tych sprzętów wynosi 4 ms.

Za szczegółowy obraz odpowiada rozdzielczość Full HD, która gwarantuje dobre warunki do oglądania filmów, czy zdjęć. Gracze również powinni być zadowoleni. Ekrany podświetlane są za pomocą technologii LED. Można, więc liczyć na dobrą jakość obrazu bez obniżenia wydajności. Pozwoli to uzyskać wysoką energooszczędność.

Każdy z tych sprzętów charakteryzuje się technologią FreeSync, która rozwiązuje problemy z drganiem obrazu i zapobiega zrywaniu animacji. To w szczególności ucieszy miłośników wirtualnej rozrywki.

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – wygląd

Samsung LC24RG50FQUXEN to monitor z charakterystycznym zakrzywionym ekranem, który został usytuowany na podstawie w kształcie litery “V”. Klasyczna czarna kolorystyka i kompaktowy design sprawiają, że monitor wygląda bardzo atrakcyjnie.

Model Samsung LC27F390FHUXEN również przyjął projekt o zakrzywionym ekranie. Został on usytuowany na okrągłej podstawie. Ponownie mamy do czynienia z monitorem o wysokiej ergonomii i solidnej konstrukcji.

 

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – czy warto kupić?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie i rozstrzygnąć, czy warto wybrać jedno z urządzeń. Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione kwestie, a zwłaszcza dane techniczne, śmiało można powiedzieć, że zakup każdego z monitorów będzie bardzo dobrym pomysłem. To wielozadaniowe sprzęty, które dostępne są w bardzo dobrej cenie. Dobrze sprawdzą się zarówno przy pracy biurowej, jak i szeroko rozumianej rozrywce. Do ich największych atutów możemy zaliczyć rozdzielczość Full HD oraz zakrzywiony ekran. Komfort zabawy w grach gwarantuje technologia AMD FreeSync.

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – ile kosztują?

Koszt zakupu modelu Samsung LC24RG50FQUXEN wynosi 789 zł. Natomiast za Samsunga LC27F390FHUXEN zapłacimy 729 zł. Stosunek ceny do jakości jest wręcz rewelacyjny.