W tym artykule dowiesz się co zrobić, aby wyeliminować problemy z połączeniem się z serwerem danej gry lub jak zwalczyć zbyt wysoki ping.

Zrestartuj router

Jest to najprostsze i najczęściej najskuteczniejsza metoda zażegnania wszelkich problemów z internetem. Router może być zapchany danymi, co może przyczyniać się do utraty połączenia.

Opróżnij pamięć podręczną DNS

Nieprawidłowa konfiguracja systemu nazw domen może być powodem wysokiego pingu, a nawet prowadzić do utraty połączenia z internetem. Sposób na wyczyszczenie pamięci podręcznej DNS jest bardzo prosty.

  1. W przypadku Windows 7 wciśnij klawisz Win + R i wpisz „cmd”. Windows 8 wciśnij klawisz Windows + X i wybierz z listy Wiersz poleceń.
  2. Wpisz w nim komendę ipconfig /release i naciśnij Enter.
  3. Poczekaj kilka sekund na potwierdzenie uwolnienia adresu IP.
  4. Następnie wpisz ipconfig /renew w linii poleceń.
  5. Ponownie odczekaj kilka sekund na potwierdzenie.
  6. Wpisz ipconfig /flushdns.
  7. Zamknij wiersz poleceń i spróbuj się połączyć.

Flush dns

Zaktualizuj sterowniki

Trzeba pamiętać o tym, aby posiadać najbardziej aktualne sterowniki dostępne na rynku. Niektóre gry będą dobrze działać przy nieaktualnym oprogramowaniu, ale są i takie które wymagają najbardziej aktualnej wersji. Wejdź na stronę producentów kart graficzny AMD lub nVidia i pobierz najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej.

Wyłącz programy działające w tle

Oprogramowanie firm trzecich działające w tle może powodować problemy z grami. Warto więc odinstalować aplikacje z których już nie korzystamy oraz wyłączyć usługi, które mogą w jakiś sposób zakłócać nasze połączenie z internetem.

Jeżeli wyżej wymienione rady nie rozwiązały twoich problemów, to nie pozostaje ci nic innego niż skontaktowanie się z swoim dostawcą internetu. W przypadku gdy stwierdzi, że po ich stronie wszystko jest w porządku, to możesz wtedy rozważyć zakup nowego routera, który jest najprawdopodobniej sprawcą wszystkich kłopotów.

Rekomendowane routery