Pecetowa konwersja Dragon’s Dogma, choć bardzo udana jeśli chodzi o płynność działania na PC, nie obyła się bez problemów technicznych. Na szczęście ich roziwązanie, to zazwyczaj wykonanie kilku kliknięć, jak to zrobić? Zaprezentujemy w poniższym zestawieniu.

Dragon's Dogma problemy

Komputer samoczynnie się wyłącza podczas grania

Jeśli komputer wyłącza się podczas grania w Dragon’s Dogma przy bardziej wymagających dynamicznych scenach, to problemem może być przeładowana karta graficzna. Otrzymuje ona zbyt dużą liczbę informacji do swojej pamięci, której nie jest w stanie obliczyć, więc aby zabezpieczyć swoje układ przed uszkodzeniem restartuje komputer. W tego typu sytuacji należy wyłączyć nakładkę graficzną i jeśli się tego wcześniej nie robiło, to również zaktualizować sterowniki od niej.

Problemy z dźwiękiem oraz wyskakującym czarnym ekranem

Dość częstym problemem w Dragon’s Dogma jest wyskakujący czarny ekran lub co jest zdecydowanie rzadsze zanikający dźwięk.

Aby pozbyć się czarnego ekranu w grze:

  1. Udaj się do folderu z grą i znajdź plik settings.ini (Możesz też do tego celu wykorzystać pliki config.ini, który znajduje się w folderze: C:/Użytkownicy/TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA/AppData/Local/CAPCOM/DRAGONS DOGMA DARK ARISEN )
  2. Otwórz plik w dowolnym edytorze tekstu.
  3. Znajdź linijkę dotyczącą V-Sync i zamień wartość „true” na „false„.

Rozwiązanie problemów z dźwiękiem:

  1. Otwórz plik config w edytorze tekstowym.
  2. Znajdź linijkę STEREO i dopisz do niej ON. Problem zniknie jeśli system korzysta z systemu audio Surround.

Po edycji pliki należy je zapisać i uruchomić grę.

Problemy po zmianie ustawień graficznych

W przypadku zmian ustawień graficznych mogą się pojawić problemy ze stabilnym działaniem Dragon’s Dogma. Jak temu zaradzić? Trzeba się pozbyć pliki config.ini.

  1. Udaj się do: C:/Użytkownicy/TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA/AppData/Local/CAPCOM/DRAGONS DOGMA DARK ARISEN
  2. Zlokalizuj i usuń plik config.ini.
  3. Odpal ponownie grę.

Polecane zestawy komputerowe do Dragon’s Dogma