Wraz ze wdrożeniem do Rocket League nowego trybu rozgrywki – Rumble, twórcy ze studia Psyonix wprowadzili skrzynki, które do złudzenia przypominają te znane z gry CS:GO. Czym dokładnie są takie skrzynki, co w nich znajdziemy i jak je otworzyć?

Skrzynki metodą typu pay2win?

Niekoniecznie. Jeremy Dunham – wiceprezes studia Psyonix – twierdzi, że zawartość skrzynek będzie prezentowała sobą jedynie wartości kosmetyczne i absolutnie nie wpłynie na wyniki rozgrywanych meczów.
To dobra informacja dla wszystkich tych, którzy nie lubią płacić za darmowe gry. Co więcej, studio wprowadziło opcję, dzięki której gracze w ustawieniach będą mogli wyłączyć widoczność skrzynek – dzięki temu nie będzie ich korcić, aby kupić klucz.

Skrzynki w słusznym celu

Wedle zapewnień studia pieniądze zarobione na skrzynkach będą przeznaczone do wspierania e-sportu. Pełne informacje związane z polityką Psyonix zostaną prawdopodobnie ogłoszone na finałach Rocket League Championship Series.

Co znajdziemy w skrzynkach?

W skrzynkach przydzielanych w ramach nagrody za rozegrane mecze znajdziemy przede wszystkim przedmioty dekoracyjne. Zawartość skrzynek będzie losowana, a w loterii będziemy mogli trafić kalkomanie, nowe malowania pojazdów, egzotyczne modele samochodów.

Jak otworzyć skrzynki? Kluczami

Skrzynki otworzymy dzięki kluczom, które będziemy musieli wykupić za gotówkę. Jeden klucz ma kosztować $1,49, jednak hurtowe kupowanie skrzynek umożliwi obniżenie ceny pojedynczego klucza. Klucze będziemy mogli kupić na oficjalnej stronie i najpewniej na różnorodnych portalach aukcyjnych.

Polecane laptopy do Rocket League