Po raz kolejny gra zbudowana w oparciu o technologię Unreal Engine 3.5 pokazuje, że graficznie nie odbiega od normy. Outlast 2 to udany sequel, survival horror, gdzie gracz nie ma szans w walce z kultystami, którzy jak najbardziej pragną jego śmierci. Najważniejszymi elementami rozgrywki staje się w tym przypadku skradanie, unikanie niebezpieczeństwa oraz salwowanie się ucieczką w największej potrzebie. W tej części na eksploracje czeka także rozbudowany i otwarty świat, o którego głębie detalu zadbało kanadyjskie studio – Red Barrel.

By miło spędzić czas w świecie Outlast 2 i naprawdę poczuć dreszczyk emocji, trzeba zbadać czy PC-et jest gotowy, by sprostać wymaganiom sprzętowym. Jeśli tak, to czas na udaną zabawę. Ci drudzy, których komputer potrzebuje upgrade’u, powinni w pierwszej kolejności spojrzeć na karty graficzne.

Ranking kart graficznych dla Outlast 2

MiejsceNazwa
1.GeForce GTX 1070
2.GTX 1060
3.GTX 1050 Ti
4.GeForce GTX 1050

AMD Radeon RX 480 8 GB – wysokie

Układ klasy 14 nm daje ogromną satysfakcję z rozgrywki. RX 480 pozwala cieszyć się płynnością akcji z wykorzystaniem najwyższych dostępnych ustawień gry. Gracze uwielbiają grać w wysokich rozdzielczościach, a ta karta na to pozwala. Niezwykle dobra cena pozwoli znacznej większości graczy na spełnienie wymagań cenowych. Choć na rynku obecni już są następcy, czyli RX 500 to cena ich poprzedniczek z pewnością jest więcej niż zachęcająca.

AMD Radeon RX 470 4 GB – wysokie

Już wartość bazowa taktowania daje możliwość na dobrą zabawę. Outlast 2 nie cechuje się wysokimi wymaganiami. Po co więc przepłacać, gdy można mieć bardzo dobrą kartę graficzną w niezwykle atrakcyjnej cenie. Radeon RX 470 umożliwia zabawę na całego przy tej niezłej produkcji. Układ graficzny Polaris 10 oraz możliwość wyboru wśród wielu niereferencyjnych produktów to najlepsza gwarancja zadowolenia z zakupu i oczywiście z nieograniczonej i przerażającej gry w świecie Outlast 2.

GeForce GTX 1050 2GB– rekomendowane

Niezwykle tania i wydajna. Sprawdzi się bardziej niż na rekomendowane możliwości gry, co z pewnością skusi najmniej zamożnych graczy. Rywalizuje ona już od dawna z Radeonem RX 460 i to z bardzo dobrym skutkiem. Outlast 2 odkrywa się w płynnej grafice, choć bez fajerwerków. Dynamiczna rozgrywka w żaden sposób nie zwalnia tempa, a karta GTX 1050 działa sprawnie i pozwala cieszyć się również innymi tegorocznymi produkcjami. Jak pisze sam producent o technologii Pascal oraz GPU własnej produkcji: „Układ ten naszpikowany jest innowacyjnymi technologiami NVIDIA Game Ready” co pozwala w pełni zaspokoić potrzeby każdego gracza.

Polecane karty graficzne dla graczy