Sniper: Ghost Warrior 3 po prostu prezentuje się najlepiej na dobrym PC-cie. Choć jest to produkcja wieloplatformowa, to jej istotną zaletą jest również oprawa graficzna. Wyprodukowana została przez polskie studio CI Games we współpracy z firmą zewnętrzną. Zainwestowały one w grę ogromne pieniądze. Ghost Warrior 3 należy do gatunku FPS i został wzbogacony o elementy survivalowe. Kolejna odsłona serii przenosi nas w świat wojny między Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Zadaniem gracza jest oczywiście eliminacja newralgicznych celów, wykonywanie zleconych misji oraz świetna zabawa podczas wielogodzinnej rozgrywki. O to ostatnie, z doskonałym skutkiem, postarali się polscy specjaliści.

Do najważniejszych komponentów komputerowych (przede wszystkim dla graczy) należy karta graficzna. Aby cieszyć się udaną rozgrywką i niezapomnianymi wrażeniami grając w Ghost Warrior 3, trzeba mieć już odpowiednio dopieszczonego PC-ta, gdyż gra odznacza się wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Gracze, których sprzęt nieco się zestarzał, mogą zaopatrzyć się w nowe karty. Ten wydatek nie należy do horrendalnych, warto więc zastanowić się nad szybkim zakupem.

Ranking kart graficznych dla Ghost Warrior 3

MiejsceNazwa
1.GeForce GTX 1070
2.GTX 1060
3.GTX 1050 Ti
4.GeForce GTX 1050

AMD Radeon RX 580 8GB– wysokie

Zaopatrzenie się w Redeona RX 580 pozwoli na swobodną grę bez zacinania, z bardzo dobrą szybkością odświeżania oraz możliwość kontemplowania piękna okolicy stworzonej przez polskich grafików. Choć RX 580 to nieco odnowiona wersja starszego modelu, to wydajnościowo i jakościowo jest znacznie bardziej sprawna i jest chyba najlepszym wyborem dla tego tytułu. Trzeba jednak pamiętać, że karty AMD mają nieco większe wymagania, dlatego też polecane jest kupowanie tych produktów dla procesorów serii Intel Core i5 lub lepszych, które zapewnią kartom graficznym stabilne działanie. Cena Radeona RX 580 nie jest wygórowana i pozwala na zrobienie szybkiego upgrade’u swojego sprzętu. Jest to oczywiście średni segment rekomendowany dla większości użytkowników.

GeForce GTX 1060 3GB – rekomendowane

Ta karta sprawdza się równie dobrze, jak wymieniona powyżej. Karty GeForce mogą sprawnie pracować nawet przy słabszych procesorach, a GTX 1060 nie jest tu wyjątkiem. Prędkość odświeżania Ghost Warrior 3 na dobrym poziomie i brak problemów w dynamicznej rozgrywce to najlepsza rekomendacja karty GTX 1060. Pozwala ona rozpocząć rozgrywkę w wysokich rozdzielczościach, co z pewnością wpłynie na dobry odbiór produktu CI Games.

AMD Radeon RX 480 4GB – rekomendowane

RX 480 świetnie wspiera technologię DirectX 12. W tym przypadku można z całą pewnością stwierdzić, że pasuje jak ulał do Sniper: Ghost Warrior 3. Ten high-endowy Radeon jest także dostępny w innych wersjach, jak na przykład wersja Gaming, która znacznie lepiej pracuje w środowisku gier komputerowych. Obecnie Radeona RX 480 sprzedawany jest w atrakcyjnych cenach, głównie dlatego, że AMD wypuściło na rynek jego następcę – kartę graficzną Radeon RX 580. Ghost Warrior 3 nie tnie się, akcja jest płynna, a dostępne rozdzielczości i prędkość odświeżania stoją na dobrym poziomie. Nic dodać nic ująć. RX 480 to dobry i niezwykle tani wybór.

GeForce GTX 660 i AMD Radeon HD 7850 – minimalne

Spełnienie minimalnych wymagań sprzętowych z pewnością pozwala na zabawę, lecz czy jest to udana i pełna wrażeń rozgrywka? Zaopatrzenie się w te karty na obecnym rynku z pewnością będzie niezwykle trudne. Na pewno można znaleźć na aukcjach używane, ale czy są one warte swojej ceny? Lepiej nieco więcej zainwestować i spełnić wymagania także innych tytułów, które ma się na oku od dłuższego czasu. Brak wsparcia dla technologii DirectX 12 oraz technologii Vulkan może stanowić większy problem. Można próbować swoich sił na starszych sprzętach, lecz każdy gracz musi sobie zdawać sprawę, że inwestycje w sprzęt komputerowy są niezbędne, gdy pragnie się czerpać maksimum zadowolenia z gry. Upgrade to konieczność, a dusigrosze z pewnością nie będą tak bardzo zadowoleni z zabawy, jak inni użytkownicy.

Polecane karty graficzne dla graczy