Jeśli masz wrażenie, że przeszedłeś już wszystkie gry, to nowości roku 2017 mogą być ciebie błogosławieństwem. Zobacz, w co warto teraz grać – Przedstawiamy ranking gier na Xboxa One oraz 360!

padybanner

1. Resident Evil 7

resident evil 7

Kolejna odsłona kultowej serii. Bohater imieniem Ethan Waters wyrusza do miasteczka, gdzie podobna przebywa jego zaginiona przed kilku laty żona. Co ciekawe, ta część sprawia wrażenie oderwanej od reszty serii, co działa na jej korzyść – dzięki temu bogato czerpie z doświadczeń gatunku,między innymi Silent Hill. Wraz z naszym bohaterem trafiamy więc do zaniedbanego domostwa i stajemy się więźniami paskudnej rodziny Bakerów. Od tego momentu naszym celem jest zarówno ucieczka jak i poznanie tajemnic ponurego domu.

2. Stradew Valley

To przyjemne RPG dla tych, którzy chcą się pobawić w farmę. Zaczynamy jako młody farmer, który próbuje stworzyć dochodowe gospodarstwo. Plusem tej gry jest rozbudowana mechanika – zbiory i zasiewy trzeba planować. Możemy również pracować w kopalni czy łowić ryby, Dodatkowo możemy uczestniczyć w życiu wioski – budujemy relacje z jej mieszkańcami. Trzeba przyznać, że ta gra naprawdę wciąga!

3. Final Fantasy 15

Final Fantasy 15

Następna część legendarnego cyklu jRPG. Final Fantasy to absolutna klasyka. Tym razem głównym bohaterem fabuły jest młody książę Noctis Lucis Caelum. Rządzi on niewielki państwem, które jako jedyne ma w posiadaniu potężny kryształ magiczny. Przez lata królestwo zazdrośnie strzegło swojego skarbu przed potężnym sąsiadem. Kiedy w końcu ma zostać podpisany pakt, kończący ziemną wojnę pomiędzy stronami, okazuje się, że był oszustwem i wrogie państwo najeżdża niewielkie księstwo. W tym czasie książę wraz z towarzyszami podróżuje, aby spotkać się ze swoją przyszłą żoną – dowiadując się o tragedii swojego państwa musi zdecydować, co dalej.

4. Dishonored 2

Dishonored 2

Kontynuacja wydanego w 2012 roku bestsellera, osadzonego w pseudo – steampunkowym świecie. Tak jak w pierwszej części znajdujemy się w uniwersum, które łączy magię, steampunk i industrialne estetykę końca XIX wieku. Akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach w pierwszej serii. Znów gramy postacią Corvo Attano, do którego dołącza Emily Kaldwin, prawowita spadkobierczyni cesarskiego tronu, a prywatnie córka Attano. Bohaterowie uciekają na południe po tym, jak Emily została pozbawiona korony. Teraz muszą dowiedzieć się, kto spiskował przeciwko prawowitej cesarzowej i jak odzyskać tron.

5. Titanfall 2

Ta kontynuacja strzelanki z 2012 roku to pełnoprawna fabuła. Wcielamy się tutaj w Jacka Coopera, strzelca ruchu oporu. Niespodziewanie musi on zmierzyć się ze sterowaniem BT-7274 oraz dokończeniem misji poległego pilota.

6. Battlefield 1

Battlefield 1

Za pomocą tej serii byliśmy już w realiach II wojny światowej, współczesnych i w przyszłości, a teraz przenosimy się w czasy I wojny. W toku kampanii widzimy ten konflikt z perspektywy pięciu różnych bohaterów oraz walczymy na różnych fortach Wielkiej Wojny: od Alp po Wschodnią Europę.

7. Gears of War 4

Legendarny cykl strzelanek doczekał się wreszcie edycji na konsole. Fabuła gry rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach z trzeciej części na planecie Sera. Ludzie mieszkają w potężnych miastach – twierdzach, aby chronić się przed potężnymi burzami. Fabuła opowiada o losach trzech postaci: JD Feniksa, Kait Diaz oraz Delmonta. Młodzi ludzie w wyniku zbiegu okoliczności lądują w szeregach partyzantów i muszą stawić czoła niebezpieczeństwu.

8. Forza Horizon 3

Forza Horizon 3

Ta gra to kolejna odsłona bardzo popularnej serii gier wyścigowych. Ciekawym zabiegiem jest to, że tym razem jesteśmy nie tylko uczestnikiem wyścigów,ale i ich organizatorem. Dzięki temu możemy np. wybierać pogodę- a naszym celem jest zapewnienie jak największej liczby fanów.

Polecane gamepady do Xbox’a