Tradycyjnymi metodami na zdobycie doświadczenia jest łapanie pokemonów, odwiedzanie PokeStopów, jak również walka w Gymach.

Powyższe metody sa jak najbardziej skuteczne i przynoszą sporo punktów doświadczenia, lecz są bardzo czasochłonne. Istnieje jednak sposób, który sprawia że w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie zebrać bardzo dużo XP.

Jak zdobyć dużo punktów doświadczenia w Pokemon GO

pokemon go Lucky EggPrzed rozpoczęciem należy się wyposażyć w przedmiot – Lucky Egg. Bez niego sposób ten nie jest tak efektywny, a tym samym nie różni się zbytnio od innych.

Po użyciu takiego jajka zdobywane punkty doświadczenia zostają podwojone na 30 minut. Mądre wykorzystywanie Lucky Egg może być niezwykle istotne i przynieść wiele korzyści.

Lucky Egg otrzymujemy jako nagrodę za osiągnięcie 9, 10, 15, 20 oraz 25 poziomu. Czasem zdarza się, że znaleźć je można w PokeStopach, ale przede wszystkim dostępne są one w sklepiku gry, wydając na nią walutę PokeCoins.

Szybki sposób na XP – Pidgey, Weedle i Caterpie

Najbardziej efektywny sposobem na zdobywanie punktów doświadczenia jest ewoluowanie Pokemonów. Metoda ta jest jeszcze skuteczniejsza, gdy posiadamy Lucky Egg.

Gra nie wnika w to jakie stworki ewoluujemy, nagroda za to zawsze wynosi 500 punktów XP, lub co istotniejsze – 1000 XP z bonusem z Lucky Egg. W świecie gry występuje trzy Pokemony, które bardzo często się pojawią, a przy tym ich ewolucja nie kosztuje zbyt wiele.

Pidgey, Weedle i Caterpie, bo o nich mowa są bardzo popularnymi stworkami, a tym samym są najłatwiejszymi do ewolucji. Do tej czynności wystarczy zaledwie 12 cukierków, gdy w przypadku innych Pokemonów liczba ta oscyluje wokół 25 cukierków.

Należy więc skupić się na wyłącznie tych Pokemonów, a tym samym będziemy jednocześnie zdobywać cukierki potrzebne do ewolucji. Po zdobyciu wystarczająco dużej liczby stworzeń oraz cukierków, należy aktywować Lucky Egg i rozpocząć hurtowy proces ewolucji.

Wykorzystując tę technikę jesteśmy w stanie w ciągu 30 minut zdobyć nawet 60 tysięcy punktów doświadczenia po ewolucji 60 Pokemonów.

Polecane powerbanki do Pokemon GO