Każdy kiedyś zaczynał i podobnie jest w przypadku Pokemon GO. Tym bardziej, że sama gra bardzo dużo informacji ukrywa przed graczem, więc przygotowaliśmy zbiór porad, które mają pomóc w zrobieniu pierwszych kroków w świecie gry.

Oficjalny poradnik Niantic

Pokemon GO zostało zrobione przez firmę Niantic, która na swojej oficjalnej stronie przygotowało obszerny poradnik, który z pewnością przyda się nowym trenerom.

Po przeczytaniu podstaw jak grać, koniecznie zapoznaj się z resztą poniższych porad.

Możesz zacząć grę z Pikachu

Istnieje możliwość, aby Twoim pierwszym Pokemonem był Pikachu, a nie Bulbasaur, Squirtle czy Charmander.

Warto jednak wiedzieć, że Twój pierwszy Pokemon nie ma większego znaczenia w początkowej fazie gry. Może jedynie powstać minimalna przewaga jeśli chodzi o ilość potrzebnych cukierków do ewolucji w przypadku innych Pokemonów niż Pikachu.

Nie ulepszaj Pokemonów

Inwestowanie w zwiększanie CP jest marnowaniem zasobów, ponieważ jesteś w stanie szybciej znaleźć Pokemona o większym CP jedynie po tym, gdy zaczniesz awansować na kolejne poziomy. Cukierki (candy) są bardzo cenne, ponieważ używa ich się do ewolucji, która daje znaczną ilość XP.

Sprawdź poradnik dotyczący ewolucji oraz ilości potrzebnych cukierków, aby dowiedzieć się więcej w tym temacie.

Polowanie na Pokemony

Pokemony nie pojawią się jednakowo w każdym miejscu. Zaludnione i popularne lokalizacje, takie jak: atrakcje turystyczne, centra handlowe i miasa mają o wiele większy współczynnik występowania Pokemonów niż obszary pozamiejskie i wiejskie.

Oto kilka wskazówek związanych z tropieniem Pokemonów oraz jak skutecznie je łapać.

Następne kroki

Wyjdź z domu i zacznij grać! Po więcej porad możesz zajrzeć do tej kategorii w której to, są zebrane wszystkie informacje dotyczące Pokemon GO.

Polecane powerbanki do Pokemon GO