W Pokestopach w Pokemon GO możemy zdobyć dodatkowe przedmioty, doświadczenie, włożyć moduł lure i tym sposobem zwiększyć częstotliwość pojawiania się w okolicy Pokemonów, a w przyszłości mamy też w tym miejscu leczyć nasze stworzenia.

Historia Pokestopów

pokemon go pokestop w świecie

Pokestopy bazują na miejscach wykorzystywanych w poprzedniej grze Niantic, która też była oparta na lokalizacji, czyli Ingress. Miejsca te były zgłoszone przez graczy, a miał reprezentować miejsca artystyczne i kulturalne, a przede wszystkim po prostu ciekawe.

Zgłoszenia dla tego rodzaju miejsc w Ingress zostały zamknięte w przybliżeniu 8 miesięcy przed wydaniem Pokemon GO w ramach przygotowania do uruchomienia gry i prawdopodobnie zostaną ponownie otwarte już wkrótce.

Odrzucanie przedmiotów

Możesz odrzucać przedmioty klikając na symbol kosza po prawej stronie nazwy przedmiotu. Naciśnięcie i przytrzymanie „+” sprawi, że błyskawicznie zwiększy się ilość odrzuconych przedmiotów.

W zależności od stylu gry i poziomu, będziesz mieć różne nadwyżki i niedobory przedmiotów. W skrócie:

  • Wyrzucaj Revive – Sojusznicze Gymy mogą zmniejszyć HP do 1 w takiej sytuacji z pewnością nie przyda Ci się Revive. Tak samo jest w przypadku walki w wrogim Gymie, zawsze istnieje możliwość zmiany Pokemona, gdy jesteś pewny, że może być on znokautowany.
  • Wyrzucaj słabsze Potiony – Chyba, że stale walczysz w Gymach. Nie potrzebujesz zbyt wielu mikstru, w szczególności gdy z czasem odblokujesz takie, które będą leczyć Cię w całości.
  • Wyrzucaj Pokeballe – Tylko jeśli naprawdę musisz. Pokemony wraz z wyższym poziomem trenera stają się trudniejsze do złapania, a na Pokemona o dużym CP musisz poświęcić od 3 do 7 Pokeballi. Ponadto jeśli kiedykolwiek trafiłeś na obszar dużego występowania Pokemonów, łatwo jest wyrzucić ponad 250 Pokeballi w ciągu kilku godzin.

Porady i wskazówki

  • Zakręć Pokestopem i natychmiast wciśnij znak „X”, który się pojawi, aby wyjść błyskawicznie i złapać wszystkie przedmioty jednocześnie.
  • Nawet jeśli nie masz miejsca w plecaku, to warto jest odwiedzać Pokestopy, w końcu dają wciąż XP.

Polecane powerbanki do Pokemon GO