Choć Pokemon GO zachęca na każdym kroku do kontaktów z innymi, to póki co nie oferuje zbyt dużych możliwości społecznościowych. Spotkać się z innym graczem możemy jedynie na Arenie, gdzie może on zobaczyć nasz wygląd oraz imię.

Warto wiedzieć, że raz nadane nick można na szczęście zmienić. Dzięki czemu jeśli nie jesteśmy zadowoleni z nadanego nicka możemy go w prosty sposób zmienić.

Jak zmienić nick w Pokemon GO?

pokemon go zmiana nickaPo złapaniu pierwszego stworka w Pokemon GO wybieramy przydomek dla naszej postaci. Musi być on unikalny, czyli nie użyty przez innego gracza. Istnieje jednak sposób, aby mimo to w trakcie gry zmienić pseudonim swojego bohatera, ale wyłącznie jeden raz, więc warto być pewnym swojego wyboru.

By zmienić nick w grze należy otworzyć menu opcji stukając w ikonę Pokeballa, a następnie ikonę trybik. Po przewinięciu opcji na dole znajduje się pozycja „Change nickname„.

Jak zmienić wygląd trenera w Pokemon GO?

Opcja ta nie była dostępna w dniu premiery, lecz pojawiła się wraz z aktualizacją z 31 lipca. Aby zmienić wygląd, klikamy na ikonę w lewym dolnym rogu ekranu. Po otworzeniu profilu, klikamy w prawy dolny róg i z listy opcji wybieramy „Customise„.

W nowo otwartym oknie jesteśmy w stanie zmienić wygląd odzieży, kolor skóry awatara oraz płeć.

Jak zmienić drużynę w Pokemon GO?

Często pojawiającym się pytaniem jest to dotyczące zmiany drużyny w Pokemon GO. Na ten moment nie ma takiej możliwości, raz wybrana strona jest przypisana na stałe. Czy taka opcja zostanie kiedykolwiek wprowadzona? Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ale na pewno będziemy trzymać rękę na pulsie i artykuł zostanie zaktualizowany jeśli taka możliwości się pojawi.

Polecane powerbanki do Pokemon GO