Gra Pokemon Go była udanym hitem i jako taki produkt, tytuł otrzymuje regularnie aktualizacje. Ostatnio tytuł ten był świadkiem wielkiej przebudowy systemu Gymów, który oferuje kilka zmian, które warto sprawdzić w naszym pełnym poradniku.

Jedną z zmian, które pojawiły się w Gymach, jest to, jak gracze mogą zarobić PokeCoinsy. W tym poradniku wyjaśnimy, jak zarobić PokeCoins.

Co to są PokeCoins?

Pokemon Go jest darmową grą wideo i nie jest zaskoczeniem, że programiści dodali micropłatności jako prosty sposób na zarobienie z popularnego tytułu. Zanim gracze będą mogli zakupić przedmioty wewnątrz sklepu, będą potrzebować waluty w grze znanej jako PokeCoins.

PokeCoins mogą być wykorzystane do uzyskania szerokiego asortymentu przedmiotów znajdujących się w sklepie w grze, które pomogą Ci w podróży, zwłaszcza jeśli nie możesz się przejmować odwiedzaniem Pokestopów zbyt często.

Dostępne przedmioty do zakupu

  • Pokeballe
  • Lucky Egg
  • Kadzidło
  • Lure
  • Inkubator jaj
  • Powiekszenie plecaka
  • Aktualizacja pamięci masowej Pokemon
  • Ubrania i akcesoria
  • Premium Raid Pass

Jak uzyskać PokeCoins?

Zakup PokeCoins

PokeCoins można w łatwy sposób uzyskać poprze zakupienie ich w aplikacji, za prawdziwe pieniądze, co dla niektórych może się okazać dużym wydatkiem, zwłaszcza, że ceny Pokecoinsów wynoszą od 4 złotych za 100 PokeCoins’ów do 400 zł za 14.500 PokeCoins’ów.

Pokestops

Najprostszym sposobem uzyskania PokeCoins bez konieczności bez wydawania pieniędzy, jest odwiedzanie Pokestopów. Są to punkty, które możemy spotkać wszędzie, które nie tylko nagradzają graczy kilkoma PokeCoinsami, ale także innymi użytecznymi przedmiotami, takimi jak PokeBalle.

Gracze będą musieli odwiedzić Pokestop, obrócić obraz i zebrać przedmioty, które wypadną z Pokestopu. Warto też zauważyć, że Pokestop zresetuje się po około dziesięciu minutach, dzięki czemu można teoretycznie usiąść obok Pokestopu, aby zarobić kilka dodatkowych przedmiotów.

Siłownie/Gymy

Najnowsza aktualizacja Pokemon Go wprowadziła pewne zmiany w Gymach i jedna z nich, obejmuje również PokeCoins.

Dzięki najnowszej aktualizacji gracze mogą używać Pokemonów do obrony Gymów należących do ich teamu. W ten sposób Twój Pokemon wysłany do Gymu będzie mógł zbierać jednego PokeCoina co dziesięć minut (maksymalnie sto PokeCoinsów dziennie)

Co ważne, im większą Pokemon posiada Siłę, tym więcej PokeCoinsów zarabia. Jednak, otrzymamy PokeCoinsy, jedynie gdy nasz Pokemon pokona innego Pokemona.

Motywacja

Mówiąc o nowej aktualizacji Gymów i Pokémonów umieszczonych w Gymach, warto zauważyć, że Pokemon jest teraz zobowiązany do utrzymania pozytywnego poziomu motywacji.

Liczniki motywacyjne są teraz ujęte w Gymach, poziom ten powoli opada, gdy Pokémon pozostanie w Gymie, co w efekcie negatywnie wpłynie na jego siłe. Jeśli Pokemon pozostanie w Gymie z wyczerpanym licznikiem Motywacji, pokemon zostanie niezwłocznie zwrócony właścicielowi po kolejnej walce.

Z tego wszystkiego, poziom Motywacji dla tych Pokemon może być podniesiony przez swoich członków zespołu za pomocą jagód.

Polecane powerbanki do Pokemon GO