Od kilku dni w naszym kraju dostępna jest już gra Pokemon GO, która przebojem podbija świat. W tym poradniku przedstawimy podstawy dotyczące pierwszych minut w grze oraz tego w jaki sposób łapać pokemony.

Pierwsze kroki

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu Pokemon GO zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego konta Google lub założenia specjalnego konta na stronie Pokemon Trainer Club. Jeśli chcesz na poważnie grać w ten tytuł warto jest rozważyć opcję założenia konta i zapisania się do newslettera, bo po przez niego będziesz otrzymywał liczne kody, które będziesz mógł zamienić na bonusy w samej grze. Należy pamiętać, że nie ma możliwości połączenia tych dwóch kont, więc przed rozpoczęciem zabawy należy się dobrze zastanowić, którą opcje wybrać.

profesor willow

Po spotkaniu profesora Willow, przyjdzie czas na wybór swojego wirtualnego trenera. Po nadaniu nazwy, można dostosować jego wygląd za pomocą kilku wariantów odcieni skóry, oczu, włosów, ubioru oraz akcesoriów.

Profesor Willow przedstawi Ci pierwsze trzy Pokemony do złapania,a będą to Squirtle, Charmander oraz Bulbasaur. Pojawią się one na mapie, gdy już zdecydujesz, którego chcesz wybrać po prostu należy na niego tapnąć i następnie podążać za instrukcjami wyświetlającymi się na ekranie. W ten sposób złapiesz swojego pierwszego Pokemona.

Łapanie Pokemonów

Łapanie tych stworków jest banalnie proste, wystarczy przesunąć palcem Pokeball w stronę Pokemona.

Nad głową Pokemona zobaczysz dwie wartości HP i CP. Pierwsze z nich, to punkty zdrowia, a drugie to punkty walki, czyli pokazują jak silny jest dany Pokemon.

Podczas łapania dzikiego Pokemona pojawi się okrąg, który przedstawia stopień trudności przy jego łapaniu. Zielony jest najprostszym, następnym jest pomarańczowy oraz ostatni najtrudniejszy, czyli czerwony. Aby zwiększyć swoje szanse podczas łapania przytrzymaj palec na Pokeballu i zobaczysz, jak pierścień zacznie się kurczyć. Rzucaj w niego, gdy okrąg jest najmniejszy lub celu najbliżej samego Pokemona. Potrenuj tę technikę na zielonych okręgach, ponieważ ta umiejętność w szczególności przyda się w przypadku pomarańczowych i czerwonych okręgów.

pokemon go jak grać

Na swojej drodze spotkasz Pokemony, które bardzo trudno jest złapać. W takiej sytuacji wyciągnij ze swojego plecaka jagody, które ułatwią, to zadanie. Jeśli natkniesz się na Pokemona przy którym zamiast ilości punktów CP widnieje pytajnik istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie uda Ci się go złapać, ponieważ jest zbyt silny. W takiej sytuacji lepiej jest się wycofać i zaoszczędzić swoje przedmioty.

Aby sprawdzić, jakie Pokemony występują w pobliżu, należy kliknąć na pasek w prawym dole ekranu. Jeśli jesteś w mieście lub tłocznym miejscu, to wyświetli Ci się aż 9 różnych Pokemonów, pierwszy z nich jest bliżej niż ten znajdujący się na 9 pozycji. Jednak kolejność ta może ulec zmianie podczas przemieszczania się.

Stukając na jednego z Pokemonów będzie on oznaczony, jako obserwowany, a tym samym pojawi się ikonka śladów, która reprezentuje jak daleko dany stworek jest od Ciebie. Im więcej grafik, tym dalej znajdujesz się od niego.

Pokemony nie pojawią się bez przerwy w tym samym miejscu, co oznacza, że jeśli raz trafiłeś na rzadkiego stworka w danym miejscu, to nie oznacza, iż pojawi się on jeszcze raz w tym samym miejscu.

Pokemony są wyposażone w jeden lub dwa rodzaje ataku. Szybki atak oraz atak specjalny, ten drugi wymaga załadowania. Ładuje się go za pomocą używania tego pierwszego.

Na ten moment, nie ma możliwości wymiany Pokemonami, ale ta funkcja z pewnością zostanie wprowadzana już wkrótce.

Polecane powerbanki do Pokemon GO

Poradnik Pokemon GO – jak zacząć?
5 (100%) 1 vote