Pokemony w Pokemon GO można zdobywać na dwa sposoby. Pierwszym to łapanie ich, a drugim jest ich wyhodowanie z jajek.

Jak zdobyć jajko?

pokemon go jajko

Jajkach z których mogą wykluć się Pokemony, można zdobyć odwiedzając Pokestopy. Nie znajdują się one w plecaku, lecz pod zupełnie osobną zakładką.

Każdy rozpoczyna grę z jednym inkubatorem na jajka (Egg Incubator∞), który jest koloru pomarańczowego. Może być stosowany do wylęgu nieskończonej liczby jaj. Każdy z inkubatorów może pomieścić tylko jedno jajo, po włożeniu nie ma możliwości jego wyjęcia.

W grze można nabyć też zwykły inkubator, który można otrzymać za nagrody za awansowanie na wyższy poziom lub w sklepie za Pokecoinsy. Mogą być one używane tylko 3 razy, więc warto jest sobie je zachować dla jaj, które wymagają przebycia największej odległości.

W celu ich wyklucia należy przebyć wyznaczoną odległość, a gra zlicza ją jedynie wtedy gdy jest aktywna. Jest on liczony na podstawie GPS, więc nie są mierzone kroki, jak to jest w przypadku krokomierza.

Porady i wskazówki

  • Pokemon po wykluciu z jaja ma CP na podstawie poziomu trenera kiedy je zdobył, więc próby wbicia wyższego poziomu przed wykluciem nie mają sensu.
  • Poziom maksymalny Pokemona wyklutego z jaja, to 20, +1.5 za każdy poziom trenera.
  • Maksymalną prędkością przy której zliczana jest przebyta odległość wynosi około 24 km/h, podróżując szybciej wymagany dystans do wyklucia nie będzie zliczany.

Polecane powerbanki do Pokemon GO