Choć Pokemon GO, może wydawać się tylko ubogą wersją klasycznych gier z serii, to nadal jest to tytuł w którym trzeba się rozwijać, aby odkrywać jej nowe elementy. Jak w takim razie robić to w miarę szybko, aby nadążyć i przegonić naszych rywali?

W porównaniu do innych gier z serii w Pokemon GO, to nie sam stworek otrzymuje punkty XP, lecz jego trener za wykonywania zadań w grze. To właśnie dzięki zdobywaniu wyższych poziomów możliwe jest doładowywanie pokemonów, aby stawały się jeszcze silniejsze.

Wysoki poziom trenera jest niezbędny w zdobywania coraz to potężniejszych pokemonów i uczynienia tych co już są w naszym posiadaniu silniejszymi. Kiedy podnosisz poziom stworka, którego masz przy sobie, istnieje szansa, aby również nasz awatar zdobył wyższy poziom, a tym samym zaczął napotykać na swojej drodze jeszcze lepsze pokemony.

Lokalizacja jest bardzo ważna, ale trzeba też pamiętać, że postać z 3 poziomem będzie spotykać te same pokemony, co trener na 10 poziomie. Różnica polega na tym, że mając już 10 poziom, pokemony będą miały znacznie więcej punktów CP i nie będą to wartości liczone w dziesiątkach, a setkach. Dlatego też rozwój trenera jest tak istotne.

Wiadomo, że grindowanie na kolejne poziomy może być nużące, ale poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą, aby wbijanie kolejnych poziomów było znacznie szybsze.

Jak awansować w krótkim czasie?

W Pokemon GO za praktycznie każde działanie otrzymujemy punkty XP. Jednym z najbardziej dochodowych działań jest łapanie pokemonów, a najwięcej punktów otrzymuje za unikalne, wcześniej nie spotkane stworzenia.

Przy łapaniu pokemona warto jest postarać się, aby celnie rzucić swoim pokeballem, ponieważ i za to otrzymuje się dodatkowe punkty doświadczenia. Co prawda te premię nie są zbyt wielkie, bo za celne trafienie dostaniesz jedynie 10 XP, za jeszcze lepszy rzut więcej i tak dalej.

Najprostszym sposobem na zyskanie dużej liczby punktów doświadczenia jest odwiedzanie pokestopów. Pokestop odświeża się co pięć minut, a za jego skorzystanie otrzymujemy 100 XP. Najlepiej w takiej sytuacji jest znaleźć obszar w którym jest kilka pokestopów obok siebie, aby można było je sprawnie odchaczać.

pokemon go jak szybko zdobywać xp

Poniżej przedstawiamy zestawienie z którego dowiesz się za co otrzymujemy się punkty doświadczenia:

 • 10 XP – Podkręcony rzut Pokeballem (Curve Ball)
 • 10 XP – Dobry rzut Pokeballem (Nice Throw)
 • 50 XP – Udany rzut Pokeballem (Great Throw)
 • 50 XP – Wejście do Pokestopu
 • 50 XP – Pokonaj Pokemona w trybie Treningu na Arenie (Gym)
 • 100 XP – Walka z innym trenerem w Gymie
 • 100 XP – Świetny rzut Pokeballem (Excellent Throw)
 • 100 XP – Złapanie Pokemona
 • 150 XP – Pokonanie innego trenera w Gymie
 • 200 XP – Wyklucie Pokemona
 • 500 XP – Transformacja Pokemona
 • 500 XP – Złapanie nowego Pokemona

Metoda z pokestopami ma jedną zasadniczą wadę. Uzależniona jest on miejsca w którym mieszkasz, nie każde miejsce ma na tyle dobrze rozmieszczone pokestopy, że można stosować tę taktkę. Dlatego też istnieje drugi sposób szybkiego awansu z wykorzystaniem pokemonów Pidgeya oraz Rattata.

Wykorzystywanie podstawowych pokemonów do szybkiego levelowania

Po złapaniu jednego lub dwóch jednego typu pokemona pojawia się często myśl, żeby nie łapać już tych samych stworków, bo i po co? Nie warto ulegać tej pokusie!

Za dwie czynności w grze otrzymujemy najwięcej punktów doświadczenia jest nim łapanie pokemonów oraz ewolucja. Warto więc jest łapać dużą liczbę podstawowych pokemonów, takich jak Pidgey czy Rattata i podawać je procesowi ewolucji. Za tą czynności otrzymamy 500 XP, a niepotrzebne stworzenia można i tak wymienić z profesorem, który dam na za nie cukierki niezbędne do dokonania następnej ewolucji.

Za złapanie każdego Pidgeya lub Rattata otrzymasz 3 cukierki, a dodatkowe słodycze otrzymasz za wysyłanie duplikatów do profesora. Nie jest możliwe, aby przeprowadzić ewolucję na każdym z pojedynczych pokemonów, a to ze względu na ekonomię związaną z cukierkami niezbędnymi do ewolucji, ale nie ma co się tym zrażać i zbierać jak najszybciej słodycze.

Dlatego też łap jak najwięcej się da, a potem je ewoluuj, duplikaty przekazuj profesorowi i powtarzaj ten proces, aż do skutku.

Polecane powerbanki do Pokemon GO