W grze na samym początku jest tutorial, który pokazuje w jaki sposób łapie się Pokemony. Jednak nie tłumaczy on wszystkich aspektów tego zagadnienia, jeśli chcesz się dowiedzieć znacznie więcej na ten temat, zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Zwiększenie szans na złapanie Pokemona

Skorzystanie z lepszego Pokeballa zmniejsza trudność na schwytanie Pokemona.

Tak samo jak Razz Berries, które zwiększąją szansę, że następny trafiony rzut może złapać Pokemona na dobre. Warto pamiętać, że jeśli nakarmisz stworzenie które chcesz schwytać smakołykami i nie będziesz trafiać, to się ono nie zmarnuje. Jednakże jeśli trafisz Pokemona i ucieknie nam z Pokeballa, to wtedy będziesz musiał jeszcze raz skorzystać z Razz Berries.

Premiera za rzut

W zależności od tego, jak rzucisz Pokeballem i jaki rozmiar będzie miał pierścień w momencie trafienia, możesz otrzymać różne bonusy XP.

Plotki głoszą, że aby uzyskać te premierę najleży rzucić jak najbliżej środka pierścienia, a tym samym zwiększyć szanse na schwytanie Pokemona. Informacje te zostały znalezione w plikach z grą.

Nazwa bonusuXPPróg
Curveball100.5
Nice101
Great501.3
Excellent1001.7

Curveball

Złap i szybko zakręć Pokeballem kręcąc nim w koło przed jego puszczeniem. W ten sposób możesz mieć szanse na otrzymanie tej premii.

Nice Toss

Traf Pokeballem w Pokemona, gdy obręb koła jest duży.

Great Toss

Traf Pokeballem w Pokemona, gdy obręb koła jest średni.

Excellent Toss

Traf Pokeballem w Pokemona, gdy obręb koła jest mały.

Porady i wskazówki

Kiedy Pokemon pojawi się po raz pierwszy, pojawi się bardzo blisko ekranu. Przesuwając palec zanim pojawi się interfejs, można uzyskać lepsze skupienie na Pokemonie.
Po pierwszym razie, gdy Pokemon ucieknie z Pokeballa, ucieknie do tytułu, więc warto jeszcze raz obliczyć jak mocno należy rzucić, aby go trafić.
Jeśli uciekniesz podczas chwytania Pokemon i nie zniknie on z mapy, możesz kliknąć na niego ponownie, aby spróbować złapać go ponownie z wykorzystaniem powyższych technik.

Hitboxy Pokemonów

Nie wszyscy mogli się tego spodziewać, lecz Pokemony mają hitboxy, czyli niewidzialny obrys wokół swojego kształtu, który wykryję czy zostały trafiony przez Pokeball czy też nie. W Pokemon GO hitboxy są zakodowane jako elipsy, które mogą mieć różną wysokość i szerokość. Nie daj się więc nabrać wskaźnikowi pierścienia.

Polecane powerbanki do Pokemon GO