Granie w Pokemon GO choć jest satysfakcjonujące, to może szybko się skończyć w wyniku szybkiego wyczerpania baterii. Gra ze względu na bezustanne korzystanie z internetu oraz GPS pobiera bardzo dużo energii. Istnieją jednak sposoby, aby ten proces spowolnić i wydłużyć czas grania.

Zamknij aplikacje działające w tle

Wszelkie aplikacje, które działają w tle pobierają energię, a tym samym przyspieszają wyładowywania się akumulatora w smartfonie. Nie sa to wartości zbyt duże, lecz zawsze warto jest wyłączyć nieużywane aplikacje.

Zmniejsz jasność ekranu

Ze względu, że podczas grania w Pokemon GO, ekran naszego smartfona musi być bez przerwy włączony zużycie baterii jest błyskawicznie. W końcu to właśnie ekran pobiera najwięcej prądu ze wszystkich podzespołów znajdujących się w telefonie.

Wyłącz dźwięki i włącz tryb „Battery Saver”

Nie skupiaj sie jedynie na wyłączeniu dźwięków dzwonków smartfonie, lecz wyłącz także efekty dźwiękowe w samej aplikacji. Jak tego dokonać?

  1. Tapnij na pokeball w grze, a następnie w prawym górnym rogu na ikonę zębatki.
  2. Odznacz opcję związane z muzyką oraz efektami dźwiękowymi.
  3. Zaznacz okienko z „Battery Saver„.

Jak działa Battery Saver?

Po włączeniu tego trybu gra przechodzi w tryb czuwania, kiedy nie będziesz z niej korzystał. Mianowicie po pewnym czasie nieużywania wyświetli się logo Pokemon GO przez które nic nie będzie widoczne, ale twoja aktywność będzie nadal śledziona przez GPS. Kroki będą liczone, a gdy pojawi się pokemon w pobliżu wyskoczy okienko z powiadomieniem.

Wyłącz Wi-Fi oraz Bluetooth

Podczas rozgrywki najczęściej będziesz korzystał z danych roamingowych, a nie z Wi-Fi. Po co jest w takim razie mieć ten moduł włączony? Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o moduł Bluetooth, który podobnie jak Wi-Fi bez przerwy próbuje się połączyć z innym urządzeniem, co sprawia, iż zużywa on bardzo dużo prądu.

Wyposaż się w powerbank

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na szybko rozładowująca się baterie jest właśnie dodatkowa bateria w postaci powerbanka. Zabierzesz go wszędzie ze sobą, często jest on także znacznie pojemniejszy niż akumulator znajdujący się w smartfonie, co pozwoli na naładowania telefonu więcej niż jeden raz.

Polecane powerbanki do Pokemon GO