Pokemon GO dobre czasy ma już za sobą. Szybko okazało się, że jest to gra sezonowa. Mimo znacznego spadku zainteresowania ze strony graczy nadal jest grywalna i przyciąga tysiące trenerów Pokemon.

W tym tekście skupimy się na obejściu limitu szybkości poruszania się w grze. Jest to jedna z największych bolączek Pokemon GO, która ogranicza graczy przed zbyt szybkim wykluwaniem się jajeczek w inkubatorach. Poniżej znajdziesz sposób na obejście limitu szybkości.

Dlaczego istnieje coś takiego jak limit szybkości w Pokemon GO?

Jest to celowe działanie twórców ze studia Niantic, dzięki któremu starali się oni wyeliminować oszukiwanie i poruszanie się środkami transportu w celu przyśpieszenia inkubowania jajeczek. Pomysł sam w sobie okazał się trafiony i dzięki temu Pokemon GO rzeczywiście na ogół stał się grą pieszą. Zdarzały się oczywiście przypadki jazdy na rowerze, czy kręcenia się samochodem po osiedlu, jednak nie było to masowe działanie.

Limiter szybkości powoduje, że prędkości powyżej 10 – 15 km/h, które osiągamy ze swoim smartfonem, automatycznie przerywają proces inkubowania jajek.

Jak obejść limit szybkości poruszania się w Pokemon GO?

Opisywana niżej metoda działa na obecnej wersji gry. Oznacza to, że prędzej lub później twórcy mogą wypuścić łatkę uniemożliwiającą skorzystanie z tej luki w aplikacji. Obecnie jednak po pomyślnym usunięciu zabezpieczenia szybko wyklujemy jajka, jeżdżąc samochodem, czy komunikacją miejską.
Na szczęście trick działa zarówno na smartfonach funkcjonujących na systemie operacyjnym Android, jak i iOS w iPhone’ach. Poniżej podajemy krok po kroku, jak skorzystać z tricku.

  • Uruchom aplikację i wejdź do panelu logowania
  • Wejdź do sekcji zarządzania jajkami przypisanej do Twojego konta
  • O ile nie masz żadnego działającego procesu, uruchom inkubację jajek stukając w inkubator
  • Naciśnij przycisk HOME, który zminimalizuje aplikację Pokemon GO
  • Ekran musi być non stop załączony, nie może zostać wygaszony

Cały proces jest banalnie prosty. Wystarczy zminimalizować grę, aby znieść limit prędkości inkubowania jajek. Metoda ta nie zawsze działa w 100%. W związku z tym możemy spotkać się z problemami, przy korzystaniu z niej. W takich przypadkach wystarczy popróbować parę razy załączyć tę lukę w kodzie aplikacji.

Cały błąd możemy wykorzystywać przez maksymalnie 8 minut w przypadku urządzeń opartych na systemie Android. Po tym czasie należy ponownie skorzystać z hacku. W tym celu należy powrócić do menu gry, rozpocząć inkubację i znów zminimalizować aplikację.

Polecane powerbanki do Pokemon GO