Ostatecznym celem każdej gry z serii Pokemon jest złapanie wszystkich Pokemonów występujących w świecie gry. W Pokemon GO zadanie te jest trudniejsze, ponieważ należy poruszać się po świecie rzeczywistym, aby złapać wszystkie stworzenia, a pojawią się one w różnych zakątkach na świecie.

powerbankjabaner

Jakie typy Pokemonów występują w Pokemon GO?

Stworzenia w Pokemon GO dzielą się na kilka kategorii – „typów”. Na jednego Pokemona może przypadać jedna lub dwie kategorie, które go określają. Jedna z nich przedstawia w jakim środowisku lubi on żyć, a druga z kolei określa jego mocne i słabe strony bojowe.

Istnieje aż 18 różnych typów, a każdy z nich jest zarówno silny, słaby lub obojętny wobec innych rodzajów. W przypadku startowych Pokemonów może mówić o klasycznym rozkładzie – kamień, papier, nożyce. Charmander (ogień) pokonuje Bulbasaur (trwaa) pokonuje z kolei Squirtle (woda), który poradzi sobie z Charmanderem.

Jak znaleźć konkretny typ Pokemona w środowisku naturalnym?

Każdy z Pokemonów ma swoje środowisko w którym lubi przebywać, co może pomóc w szukaniu go.

Pokemon GO dzieli mapę świata realnego na tzw. „BIomase”. Mówi ona grze, co znajdzie w danym miejscu. Czy mamy do czynienia z: budynkami, atrkacjami turystycznymi, drogami, parkiem i tak dalej. Właśnie dzięki takim informacją można określić, gdzie pojawi się Pokemon z konkretnego gatunku.

Jak złapać Pokemony typu Normalnego w Pokemon GO?

typ normalny

pokemon typu normalnegoJak sama nazwa wskazuje Pokemony typu Normalnego występują praktycznie wszędzie. Nie trzeba się udawać w żadne specjalne miejsce, ponieważ natknąć się na nie można w każdym miejscu. Taki Rattat jest jednym z najpowszechniejszych Pokemonów, którego złapać można nie wychodząc z domu.

W grze istnieje 22 Pokemonów typu Normalego. Są nimi: Pidgey, Pidgeotto, Pidgeot, Rattata, Raticate, Spearow, Fearow, Jigglypuff, Wigglytuff, Meowth, perski, Farfetch’d, Doduo, Dodrio, Lickitung, Chansey, Kangaskhan, Tauros, jw Eevee, Porygon i Snorlax. Należy też pamiętać, że niektóre z Pokemonów dostępne są wyłącznie poprzez ewolucję.

Jak złapać Pokemony typu Ognistego w Pokemon GO?

typ ognistypokemon typu ognistegoW oryginalnych grach z serii Pokemon, ogniste stworzenia występowały najczęściej pod szczytem wulkanu. Jednak nie rozważnym byłoby udanie się w celu ich odnalezienia. W Pokemon GO zadanie jest znacznie ułatwione, ponieważ występują one w obszarach mieszkalnych oraz osiedlach. Najczęściej występują one na plażach oraz w miejscach o suchym klimacie.

W grze istnieje 12 Pokemonów typu Ognistego. Są nimi: Charmander, Charmeleon, Charizard, Vulpix, Ninetales, Growlithe, Arcanine, Ponyta, Rapidash, Magmar, Flareon i Moltres. Niektóre z nich dostępne są wyłącznie przez ewolucję, a zdobycie legendarnego Moltresa jest jeszcze tajemnicą.

Jak złapać Pokemony typu Wodnego w Pokemon GO?

typ wodnypokemon typu wodnegoW tym przypadku środowisko wydaje się oczywiste, bo jest nim woda. Wszelkie zbiorniki wodne, baseny, morza i oceny zwiększą prawdopodobieństwo natknięcia się na pokemona z gatunku wodnego.

W grze istnieje 32 Pokemonów typu Wodnego. Są nimi: Squirtle, Wartortle, Blastoise, Psyduck, Golduck, Poliwag, Poliwhirl, Poliwrath, Tentacool, Tentacruel, slowpoke, Slowbro, Seel, Dewgong, Shellder, Cloyster, Krabby, Kingler, Horsea, Seadra, Omanyte, Omastar Kabuto, Kabutops , Goldeen, Seaking, Staryu, Starmie, Magikarp, Gyarados, Lapras i Vaporeon. Jak poprzedni niektóre z nich dostępne są jedynie poprzez ewolucję.

Jak złapać Pokemony typu Trawiastego w Pokemon GO?

typ trawiastypokemon typu trawiastegoAby zwiększyć swoje szanse na złapanie pokemona typu trawiastego należy udać do gospodarstwa lub lasu, a w obszarach miejskich wskazane są parki oraz ogrody.

W grze istnieje 14 Pokemonów typu Trawiastego. Są nimi: Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Oddish, Gloom, Vileplume, Bellsprout, Weepinbell, Victreebell, Exeggcute, Exeggutor, Tangela, Paras i Parasect. Niektóre z nich mogą być zdobyte poprzez ewolucję.

Jak złapać Pokemony typu Kamiennego w Pokemon GO?

typ kamiennypokemon typu kamiennegoPokemony typu kaminnego, jak Geodude i tym podobne można znaleźć w miejscach, gdzie występuje dużo kamienia. Są nimi kamieniołomy, miasta, parkingi, stacje kolejowe, autostrady czy duże obiekty, jak centra handlowe.

W grze istnieje 11 Pokemonów typu Kamiennego. Są nimi: Geodude, Graveler, Golem, Onix, Rhyhorn, Rhydon, Omanyte, Omastar, Kabuto, Kabutops i Aerodactyl. Podobnie, jak inne niektóre z nich dostępne są wyłącznie poprzez ewolucję.

Jak złapać Pokemony typu Ziemnego w Pokemon GO?

typ ziemnypokemon typu ziemnegoNa takie stworzenia, jak Sandshrew czy Diglett można natknąć się wszędzie. Mogą być to zarówno rowy, potoki, jak także parkingi, place zabaw, stacje kolejowe, drogi czy obszary miejsce.

W grze istnieje 14 Pokemonów typu Ziemnego. Są nimi Sandshrew, Sandslash, Diglett, Dugtrio, Geodude, Graveler, Golem, Onyx, Cubone, Marowak, Rhyhorn, Rhydon, Nidoqueen i Nidoking. Pamiętam o tym, że niektóre z nich uzyskać tylko przez ewolucje, bo nie występują w środowisku naturalnym.

Jak złapać Pokemony typu Robaczego w Pokemon GO?

typ robaczypokemon typu robaczegoTakie robale, jak Weedle czy Caterpie, które stają się potężne wraz z kolejnymi fazami ewolucji można spotkać na: polach uprawnych, lasach, ogrodach i ogólnie rzecz ujmując przestrzeniach trawiastych.

W grze istnieje 12 Pokemonów typu Robaczego. Są nimi: Caterpie, Metapod, Butterfree, Weedle, Kakuna, Beedrill, Paras, Parasect, Venonat, Venomoth, Scyther i Pinsir. Jak zwykle należy pamiętać, że niektóre z nich uzyskamy wyłącznie poprzez ewolucje.

Jak złapać Pokemony typu Elektrycznego w Pokemon GO?

typ elektrycznypokemon typu elektrycznegoNajsłynniejszym pokemonem typu elektrycznego z pewnością jest Pikachu. Gdzie go należy szukać? Obszar występowanie tego typu Pokemonów okreśolny jest przez grę, jako „przemysłowy„. Są nimi parki przemysłowe, szkoły, uczelnie oraz inne suche miejsca, którym głównym budulcem jest beton.

W grze istnieje 9 Pokemonów typu Elektrycznego. Są nimi: Pikachu, Raichu, Magnemite, Magneton, Voltorb, Electrode, Electabuzz, Jolteon i legendarny Zapdos. Pamiętaj o tym, że niektórych z nich zdobędziesz tylko poprzez ewolucję, a do tej pory nie wiadomo jak zdobyć legendarnego Zapdosa.

Jak złapać Pokemony typu Smoczego w Pokemon GO?

typ smoczypokemon typu smoczegoSmoki typu Dratini są rzadkimi stworzeniami, ale nie oznacza, to iż są niemożliwe do schwytania. W grze można je spotkać w „interesujących miejscach”, są nimi znane miejsca oraz zabytki.

W grze istnieje 3 Pokemony typu Smoczego. Są nimi: Dratini, Dragonair i Dragonite. Nie jest jasnym, czy ostatnie dwa Pokemony występują w dzikim środowisku, ale na pewno można je uzyskać poprzez ewolucje Dratini.

Jak złapać Pokemony typu Wróżka w Pokemon GO?

typ wróżkapokemon typu wróżkaStworzenia takie jak Clefairy są naprawdę ciekawe i podobnie, jak smoki można je spotkać w okolicach lokalnych zabytków, kościołach i cmentarzach.

W grze istnieje 5 Pokemonów typu Wróżka. są nimi: Clefairy, Clefable, Jigglypuff, Wigglytuff i Mr. Mime. Nie można zapominać, że Clefable i Wigglytuff można uzyskać wyłącznie poprzez ewolucję.

Jak złapać Pokemony typu Walczącego w Pokemon GO?

typ walczącypokemon typu walczącegoJak przystało na Pokemony, które uwielbiają rywalizację najłatwiej jest je znaleźć nieopodal ośrodków sportowych i stadionów, jak również większych siłowni.

W grze istnieje 8 Pokemonów typu Walczącego. Są nimi: Mankey, Primeape, Machop, Machoke, Machamp, Hitmonlee, Hitmonchan i Poliwrath, które jest także typem wodnym. Nie zapomnij, że kilka z nich można uzyskać poprzez ewolucję.

Jak złapać Pokemony typu Trującego w Pokemon GO?

typ trującypokemon typu trującegoW przypadku tego typu Pokemonów należy się udać na tereny podmokłe. Jeziora, stawy oraz bagna mocno zwiększają szanse uchwycenia stworzenia z tego gatunku. Istnieje jednak również mała możliwość, że pojawią się one w dużych budynkach lub obszarach przemysłowych.

W grze istnieje 33 Pokemonów typu Trującego, a wiele z nich pokrywa się z innymi typami. Są nimi: Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Oddish, Gloom, Vileplume, Weedle, Kakuna, Beedrill, Venonat, Venomoth, Bellsprout, Weepinbel, Victreebel, Ekans, Arbok, Nidoran (Kobieta), Nidoran (Mężczyzna), Nidorina, Nidoqueen, Nidorino, Nidoking, Zubat, Golbat, Grimer, Muk, Koffing, Weezing, Tentacool, Tentacruel, Gastly, Haunter i Gengar.

Jak złapać Pokemony typu Duch w Pokemon GO?

typ duchpokemon typu duch W świecie Pokemonów nie występuje zbyt wiele duchów, ale te które są nie sposób nie polubić. Tego typu Pokemony występują wokół kościołów, zabudowanych dzielnic mieszkalnych oraz w nocy na parkingach.

W grze istnieje 3 Pokemony typu Duch i wszystkie wywodzą się od jednego pokemona. Są nimi: Gastly, Haunter i Gengar. Wystarczy złapać Gastly, aby na drodze ewolucji zdobyć pozostałe dwa stworzenia.

Jak złapać Pokemony typu Lodowego w Pokemon GO?

typ lodowypokemon typu lodowegoOprócz tak oczywistych miejsc, gdzie występuje śnieg oraz lód Pokemony tego typu można spotkać w pobliżu zbiorników wodnych oraz sporadycznie w terenach trawiastych.

W grze istnieje 5 Pokemonów typu Lodowego. Są nimi: Jynx, Dewgong, Cloyster, Lapras i Articuno. Przy czym ten ostatni jest legendarnym i mało prawdopodobnym jest znalezienie go w środowisku naturalnym.

Jak złapać Pokemony typu Psychicznego w Pokemon GO?

typ psychicznypokemon typu psychicznegoPokemony typu psychicznego można w niektórych przypadkach spotkać na terenach trawiastych, ale tak naprawdę najczęściej spotkane są w okolicach szpitali.

W grze istnieje 14 Pokemonów typu Psychicznego. Są nimi: Abra, Kadabra, Alakazam, Drowzee, Hypno, Exeggcute, Exeggutor, Slowpoke, Slowbrow Jynx, Mr. Mime, Mewtwo i Mew. Niektóre z nich można uzyskać przez ewolucje.

Jak złapać Pokemony typu Powietrznego w Pokemon GO?

typ powietrznypokemon typu powietrznegoPowietrzne Pokemony zazwyczaj są podtypem jakiegoś innego gatunku, ale ich główna cecha czyli latanie ma znaczenie jeśli chodzi o miejsce w którym należy ich szukać. Latające Pokemony są dość powszechne i można je znaleźć na: użytkach rolnych, lasach, obszarach trawiastych, takich jak rezerwaty przyrody, place zabawy, parki oraz ogrody.

W grze istnieje 19 Pokemonów typu Powietrznego. Są nimi: Charizard, Pidgey, Pidgeotto, Pidgeot, Spearow, Fearow, Farfetch’d, Doduo, Dodrio, Butterfree, Zubat, Golbat, Scyther, Aerodactyl, Gyarados, Dragonite i trzy legendarne ptaki Articuno, Zapdos oraz Moltres. Póki co nie wiadomo, w jaki sposób można złapać te trzy legendarne ptaki.

Jak złapać Pokemony typu Stalowego w Pokemon GO?

typ stalowypokemon typu stalowegoTego typu Pokemony najłatwiej jest złapać w pobliżu stacji i torów kolejowych, czyli w miejscach gdzie przeważającym materiałem jest stal, należy tylko pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas łapania ich.

W grze istnieje 2 Pokemony typu Stalowego. Są nimi: Magnemite i Magneton.

Jak złapać Pokemony typu Mrocznego w Pokemon GO?

Od czasu premiery nadal nie wiadomo nic na temat Mrocznych Pokemonów, które są w grze, ponieważ występują w jej kodzie, ale nikt ich jeszcze nie spotkał. Z plotek wynika, że mroczne Pokemony występują wokół teatrów i kin.

Polecane powerbanki do Pokemon GO

Poradnik Pokemon GO – gdzie szukać pokemonów?
4.6 (92%) 10 votes