Po zdobyciu 5 poziomu i odwiedzeniu pierwszego gyma, profesor Willow przedstawi Ci swoich trzech asystentów. Każdy z nich kieruje zespołem, który to ma zupełnie inne podejście do badań nad pokemonami.

Póki co nie wiadomo czy wybór drużyny ma jakikolwiek wpływ na grę, ale należy pamiętać, iż każda z drużyn jest reprezentowane przez jednego z legendarnych ptaków, które mogą mieć znaczenie w późniejszej fazie gry.

W gymach należących do twojej drużyny możesz umieścić pokemona (gdy jest miejsce na to), który będzie bronił danego miejsca. Z kolei atakując wrogie gymy możesz je przejąć lub obniżyć ich prestiż, a tym samym ułatwić przejęcie swoim sojusznikom.

W grze dostępną są trzy drużyny i należy pamiętać, że po wybraniu drużyny nie ma później możliwości na zmianę tej decyzji.

Team Instinct

pokemon go team instinct
Team Instinct jest prowadzony przez Sparka i ich maskotką jest legendarny ptak Zapdos. Mottem drużyny jest zaufać swoim instynktom oraz pokemon.

Team Mystic

pokemon go team mystic
Blanche jest liderem drużyny niebieskich, która charakterezyuję się mądrością. Maskotką jest pulchny Articuno. Jeśli logiczne i naukowe podejście opisuje wybraną metodę światowych oddziałowywań, możesz chcieć do nich dołączyć.

Team Valor

pokemon go team valor
Zespół Valor znany jest ze swojej płomiennej namiętności. Czerwona drużyna prowadzona przez Candela jest napędzana przez siłę i moc. Ich maskotką jest Moltres o bardzo fantazyjnym wyglądzie.

Polecane zestawy komputerowe