Po ostatniej dużej aktualizacji w Pokemon GO pojawiła się całkowicie nowa funkcja w grze – system Buddy. Polega on na tym, że możemy wybrać dowolnego stworka, aby stał się on naszym przyjacielem, tym samym pozwolił na zdobywanie dodatkowych bonusów.

Pokemon Buddy nie pojawia się niestety na mapie, ale jest on widoczny na stronie profilu trenera. Co ważniejsze, wybrany w ten sposób stworek niesie za sobą pewne korzyści, a jedną z nich jest dostarczanie cukierków (Candy), które możesz potem wykorzystać do ewolucji. Biorąc pod uwagę, że niektóre Pokemony są naprawdę rzadkie, to może być to świetny sposób na zarabianie słodyczy.

Jak wybrać Pokemona na swojego Buddy?

Wybór Pokemona Buddy powinien nie opierać się na ulubionym stworku, lecz przede wszystkim na użyteczności. W szczególności ze względu na fakt, że otrzymujemy cukierki. Wybrać więc warto jest Pokemona rzadkiego do którego trudno jest zebrać wystarczającą liczbę słodyczy lub jest to bardzo mozolne. Idealnymi stworzeniami mogą być: Dratinis, Charmander, Bulbasar czy Squirtle.

pokemon go system buddy

Nie należy panikować zbyt bardzo, gdy na początku wybraliśmy jakiegoś mało przydatnego Pokemona. W łatwy sposób można to zmienić. Należy jednak pamiętać, że jeśli się go zmieni, to straci się cały postęp w zdobyciu następnego cukierka na tym istniejącym stworzeniu. Najlepszym czasem na zmianie jest tuż po zdobyciu nagrody.

Zarabianie cukierków poprzez system Buddy

Gdy zdecydujesz się już na wybór swojego przyjaciela, to jedyne co teraz musi zrobić to po prostu zacząć chodzić, identycznie jak to jest w przypadku jajek.

Jest jednak haczyk. Przy różnych Pokemonach należy pokonać różny dystans. Taki Metapod nagrodzi nas cukierkiem po przejściu 1 km, z kolei Charmander 3 km, a Lapras wymaga aż 5 km. W tym wpisie przygotowaliśmy dokładną listę, ile kilometrów należy przejść przy jakim stworzeniu.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku noszenia jajek, ekran smartfona musi być włączony, aby dystans był naliczany.

Polecane powerbanki do Pokemon GO