Overwatch Lista wszystkich postaci

Winston

Zobacz poradnik

Zaria

Zobacz poradnik

Zenyatta

Zobacz poradnik

Fara

Zobacz poradnik

Genji

Zobacz poradnik

Hanzo

Zobacz poradnik

Łaska

Zobacz poradnik

Lucio

Zobacz poradnik

McCree

Zobacz poradnik

Mei

Zobacz poradnik

Orisa

Zobacz poradnik

Pięść Zagłady

Zobacz poradnik

Reinhardt

Zobacz poradnik

Smuga

Zobacz poradnik

Sombra

Zobacz poradnik

Symmetra

Zobacz poradnik

Torbjörn

Zobacz poradnik

Trupia Wdowa

Zobacz poradnik

Wieprzu

Zobacz poradnik

Złomiarz

Zobacz poradnik

Żniwiarz

Zobacz poradnik

Żołnierz -76

Zobacz poradnik

Ana

Zobacz poradnik

Bastion

Zobacz poradnik

D.Va

Zobacz poradnik

Minimalne wymagania Overwatch:

 • System operacyjny: Windows 7/Windows 8/Windows 10 64-bit 
 • Procesor: Intel Core i3 lub AMD Phenom X3 8650
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850 lub Intel HD Graphics 4400
 • Pamięć: 4 GB pamięci RAM
 • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Szerokopasmowe łącze internetowe

Rekomendowane wymagania Overwatch:

 • System operacyjny: Windows 7/Windows 8/Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5 lub AMD Phenom™ II X3 lub lepszy
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub ATI Radeon HD 7950 lub lepsza
 • Pamięć: 6 GB pamięci RAM
 • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Szerokopasmowe łącze internetowe

Informacje ogólne o Overwatch

 • Data premiery: 24 maja 2016
 • Platformy: PC/Xbox
 • Developer: Blizzard Entertainment
 • Wydawca:  Blizzard Entertainment
 • Gatunek: Moba/FPS

Overwatch 

Overwatch to gra która została stworzona przez studio Blizzard. Wyszła na takie platformy jak: PC, PS4, Xbox One. Jest to gra która skupia się na rozgrywce w trybie multiplayer online battle arean. Wybieramy jedną z postaci z unikalnymi umiejętnościami. Następnie stajemy się członkiem jednej z sześcioosobowych drużyn. Do wyboru mamy cztery tryby rozgrywki. W grze dostępne są cztery klasy bohaterów odpowiedzialnych za: 

 • atak 
 • obrone 
 • wspracie 
 • przyjmowanie obrażeń 

Dobór odpowiedniej strategii 

Overwatch to wymagająca gra w której bez znajomości postaci będzieymy obijani raz po raz przez innych graczy. Bardzo ważnym element jest dobór odpowiedniej strategii oraz odpowiednie dobranie zadań, które odpowiadają charakterystyce każdej z postaci. Nie możemy jednak tego uczynić gdy nie poznamy wystarczająco dobrze bohaterów występujących w grze oraz nie dowiemy się wystarczająco dużo o ich słabych oraz mocnych stronach. 

Poradnik dotyczący postaci w grze 

 Postacie ofensywne 

Genji – jest to postać dedykowana bardziej zaawansowanym graczom. Posiada dwieście punktów zdrowia, co czyni z Genji postać, którą łatwo wyeliminować przy nieostrożnej grze. Zadaję bardzo duże obrażenia w krótkim czasie. Jego umiejętności specjalnie to jedne z najpotężniejszych ataków w całej grze. Oprócz tego Genji cechuje się bardzo dużą mobilnością oraz łatwością w poruszaniu, tą postacią możemy dostać się w prawie każdej miejsce na mapie. Aby wykorzystać w pełni potencjał tej postaci powinniśmy kreować ataki na przeciwników w taki sposób aby się tego kompletnie nie spodziewali poruszając się jak cień i znikając równie szybko i w innym razie dłuższe zwarcia z przeciwnikami silnymi defensywnie będą kończyć się dla nas śmiercią. 

Żniwiarz – jest to typ postaci która sieje spustoszenie i śmierć, dążąc do ataku w bliskim zwarciu, wtedy też Żniwiarz pokazuje pełnie swoich umiejętności zadając najwięcej obrażeń. Jest to postać która świetnie nadaje się do kontrolowania tanków. Posiada dużo punktów zdrowia. Bardzo dobrze nadaję się do ataku jak i do obrony. Sytuacja wygląda natomiast gorzej gdy zdecydujemy się na ataki na długim bądź średnim dystansie, wtedy Żniwiarz zadawać będzie bardzo niskie obrażenia. Żniwiarz poruszą się dosyć wolno co czyni go postacią, którą łatwo wyeliminować. 

Żołnierz 76 – największymi zaletami tej postaci to ofensywność i możność bezustannego zadawania obrażeń przeciwnikom. Żołnierz 76 w bardzo krótkim czasie potrafi przeładować swój karabin co sprawia, że możemy atakować nim praktycznie bez ustanku. Zadaję największe obrażenia w średnim dystansie. Średnio nadaje się też do walki na krótkim dystansie w którym łatwo przegrywa z silniejszymi postaciami. Posiada ciekawe umiejętności specjalne które pozwalają na samouleczenie oraz sprint, który może służyć w niejednej sytuacji jako wyjście z opresji. 

McCree – jest to najsilniejsza postać w grze jeśli chodzi o walkę w krótkim dystansie. Dorze radzi sobie również zadając obrażenia ze średnich i dalszych odległości. Świetnie sprawdza się przeciwko tankom. Jego słabą stroną jest niska mobilność oraz brak mechanizmu ucieczki. Najlepiej radzi sobie przy wsparciu drużyny, walcząc na krótkim dystansie. 

Postacie defensywne 

Hanzo – to typ snajpera obronnego. Świetnie sprawdza się jako strzelec ze średniego i bliskiego dystansu. Natomiast największą skuteczność posiada na średnim dystansie. Zadaje bardzo duże obrażenia przy umiejętnym wykorzystaniu jego umiejętności specjalnych. Jest to postać skuteczna podczas ataku jak i obrony. Jego wadą jest brak możliwości pomagającej w ucieczce i przetrwaniu oraz długi czas podczas przeładowywania strzał. 

Bastion –  jest to postać typowo defensywna, która może przybrać dwie formy, w pierwszej z nich wyposażona w karabin maszynowy może przemieszczać się po mapie, lecz robi to bardzo powoli i ociężale w drugiej jako wieżyczka staję się nieruchomy wtedy nadaję bardzo duże obrażenia dzięki potężnej broni, którą jest w stanie wyeliminować cały zespół przeciwnika w krótką chwilę. Bastion ze względu na duże rozmiary i niską mobilność jest bardzo łatwym celem 

Poradnik Overwatch postacie – Lista wszystkich bohaterów
5 (100%) 2 votes