Agar.io to niesamowicie wciągająca i banalnie prosta gra. Tytuł dostępny jest na rynku od 2015 roku i od tamtej pory zrzesza coraz większą rzeszę fanów z całego świata. Gra dostępna jest na każdej platformie sprzętowej i systemowej. Możemy grać w nią w wersji desktopowej, na urządzeniach mobilnych, w przeglądarce, a nawet uruchomić jako dodatek do Chrome lub innych przeglądarek.

Tytuł możemy zaklasyfikować jako grę MMO, w której w szranki stają tysiące graczy z całego globu. Zatem na czym polega i jak grać w Agar.io?

Jak grać w Agar.io

Gra polega na poruszaniu się własną komórką po planszy, na której zjadamy małe komórki oraz innych (mniejszych od nas graczy). Przy pochłanianiu materii, nasza komórka powiększa swoje wymiary, przez co możemy zjadać większych graczy. Im więksi jesteśmy, tym wolniej się ruszamy.

Podczas poruszania się po mapie, możemy dzielić swoją komórkę na dwie części, przez co poruszamy się szybciej i zajmujemy większą powierzchnię. Powtórne scalenie komórek następuje po około 30 sekundach i zależy od masy naszej komórki.

W grze występują również wirusy – są to obiekty otoczone kolcami. Mogą chować się w nich komórki o mniejszej masie. Jeżeli nasza komórka jest większa od wirusa i go zje, wówczas podzieli się na kilka mniejszych komórek.

Agar.io dostępne jest w trzech trybach – FFA (każdy na każdego), Team – trzy zespoły walczą o dominację, oraz Experimental – tryb gry, w którym na mapie pojawiają się spawnery z czerwonymi wirusami.

Polecane laptopy do Agar.io