Gra H1Z1 King of the Kill jest strzelaniną MMO z elementami survivalu, nastawiąną głównie na rywalizację w trybie PvP. Do wyboru mamy trzy tryby rozgrywki multiplayer: Deathmatch – gdzie gramy solo, drużynówka – 2 lub 5 osób. Naszym zadaniem jest zdobycie wystarczającej ilości broni, aby móc skutecznie wyeliminować przeciwników. Oprócz tego istnieją ograniczenia czasowe, po których przekroczeniu na mapie pojawiają się obszary bezpieczne. Gracze muszą się znaleźć w obszarze bezpiecznym, żeby przeżyć. Jeżeli z jakichś względów nie uda nam się znaleźć w wyznaczonym miejscu giniemy. Taki tryb walki sprawia, że rozgrywka staje się niezwykle dynamiczna i pełna jest natychmiastowych zwrotów akcji.

Poradnik H1Z1 King of the Kill – jak grać?

Zanim rozpoczniemy mecz

Zanim zaczniemy rozgrywkę należy zwrócić uwagę na serwer, na który obecnie jesteśmy przydzieleni. Do wyboru mamy Północną i Południową Amerykę, Europę, Azję i Australię.

Jak korzystać z mapy?

Ważnym elementem gry, który pozwoli nam zorientować się w terenie lub zwyczajnie namierzyć kolegę z drużyny jest posługiwanie się mapą. W King of the Kill na starcie otrzymujemy kompas, który przyda się do wyznaczenia kierunku. Mapa podzielona jest na serie kwadratów oznaczonych literami i cyframi. Przykładowo, jeśli przy naszej postaci pojawi się oznaczenie A5 – oznacza to, że znajdujemy się w obszarze wyznaczonym przez kwadrat na mapie pod literą A i cyfrą 5. Oprócz tego w prawym górnym rogu ekranu pojawia się informacja, w którym kierunku aktualnie zmierzamy. Posiadając te dane można skutecznie orientować się w terenie w H1Z1.

Komunikacja z innymi graczami

W H1Z1 King of the Kill postawiono na realizm pod kątem komunikacji. Nie znajdziemy tu tradycyjnego czatu tekstowego i prywatnych wiadomości, a jedynie czat głosowy. Oprócz tego skutecznie możemy rozmawiać z postaciami znajdującymi się w określonej, niewielkiej odległości od naszego bohatera.

Solo, a może w grupie?

Samotna gra w H1Z1 stosunkowo szybko się nudzi. Warto więc zadbać o zbudowanie drużyny. Taka opcja da o wiele więcej frajdy, dzięki której przetestujemy swoje taktyki i zagrania.

Tryb Ignition czy Battle Royale?

Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki w H1Z1 King of the Kill. W pierwszy z nich, czyli w Ignition dostajemy quada i naszym zadaniem jest dotarcie do bezpiecznej strefy. Jeśli nie uda nam się dotrzeć do wyznaczonego miejsca wybuchamy. Ilość stref jest ściśle uzależniona od ilości graczy. Podczas meczu czeka na nas 5 fal, w których pojawiają się ww. obszary bezpieczne. Kolejna fala oznacza mniejszą liczbę stref bezpiecznych i zmusza nas do ciągłego przemieszczania się. W międzyczasie możemy natknąć się na innych graczy, co wtedy? Cóż, albo to my wyeliminujemy przeciwnika, albo on nas.

Drugi tryb to Battle Royale. Zamiast quada na początku rozgrywki, zostajemy zrzuceni w losowe miejsce na spadochronie. Naszym zadaniem jest, podobnie jak w pierwszym przypadku zdobycie wystarczającego arsenału i ucieczka do stref bezpiecznych. Tym razem zamiast natychmiastowej śmierci poza wyznaczonym obszarem, czeka na nas trujący gaz skutecznie obniżający poziom naszego HP.

Polecane komputery do H1Z1 King of the Kill


Poradnik H1Z1 King of the Kill – jak grać?
5 (100%) 1 vote