Gra H1Z1 King of the Kill jest strzelaniną MMO z elementami survivalu, nastawiąną głównie na rywalizację w trybie PvP. Do wyboru mamy trzy tryby rozgrywki multiplayer: Deathmatch – gdzie gramy solo, drużynówka – 2 lub 5 osób. Naszym zadaniem jest zdobycie wystarczającej ilości broni, aby móc skutecznie wyeliminować przeciwników. Oprócz tego istnieją ograniczenia czasowe, po których przekroczeniu na mapie pojawiają się obszary bezpieczne. Gracze muszą się znaleźć w obszarze bezpiecznym, żeby przeżyć. Jeżeli z jakichś względów nie uda nam się znaleźć w wyznaczonym miejscu giniemy. Taki tryb walki sprawia, że rozgrywka staje się niezwykle dynamiczna i pełna jest natychmiastowych zwrotów akcji.

Poradnik H1Z1 King of the Kill – jak grać?

Zanim rozpoczniemy mecz

Zanim zaczniemy rozgrywkę należy zwrócić uwagę na serwer, na który obecnie jesteśmy przydzieleni. Do wyboru mamy Północną i Południową Amerykę, Europę, Azję i Australię.

Jak korzystać z mapy?

Ważnym elementem gry, który pozwoli nam zorientować się w terenie lub zwyczajnie namierzyć kolegę z drużyny jest posługiwanie się mapą. W King of the Kill na starcie otrzymujemy kompas, który przyda się do wyznaczenia kierunku. Mapa podzielona jest na serie kwadratów oznaczonych literami i cyframi. Przykładowo, jeśli przy naszej postaci pojawi się oznaczenie A5 – oznacza to, że znajdujemy się w obszarze wyznaczonym przez kwadrat na mapie pod literą A i cyfrą 5. Oprócz tego w prawym górnym rogu ekranu pojawia się informacja, w którym kierunku aktualnie zmierzamy. Posiadając te dane można skutecznie orientować się w terenie w H1Z1.

Komunikacja z innymi graczami

W H1Z1 King of the Kill postawiono na realizm pod kątem komunikacji. Nie znajdziemy tu tradycyjnego czatu tekstowego i prywatnych wiadomości, a jedynie czat głosowy. Oprócz tego skutecznie możemy rozmawiać z postaciami znajdującymi się w określonej, niewielkiej odległości od naszego bohatera.

Solo, a może w grupie?

Samotna gra w H1Z1 stosunkowo szybko się nudzi. Warto więc zadbać o zbudowanie drużyny. Taka opcja da o wiele więcej frajdy, dzięki której przetestujemy swoje taktyki i zagrania.

Tryb Ignition czy Battle Royale?

Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki w H1Z1 King of the Kill. W pierwszy z nich, czyli w Ignition dostajemy quada i naszym zadaniem jest dotarcie do bezpiecznej strefy. Jeśli nie uda nam się dotrzeć do wyznaczonego miejsca wybuchamy. Ilość stref jest ściśle uzależniona od ilości graczy. Podczas meczu czeka na nas 5 fal, w których pojawiają się ww. obszary bezpieczne. Kolejna fala oznacza mniejszą liczbę stref bezpiecznych i zmusza nas do ciągłego przemieszczania się. W międzyczasie możemy natknąć się na innych graczy, co wtedy? Cóż, albo to my wyeliminujemy przeciwnika, albo on nas.

Drugi tryb to Battle Royale. Zamiast quada na początku rozgrywki, zostajemy zrzuceni w losowe miejsce na spadochronie. Naszym zadaniem jest, podobnie jak w pierwszym przypadku zdobycie wystarczającego arsenału i ucieczka do stref bezpiecznych. Tym razem zamiast natychmiastowej śmierci poza wyznaczonym obszarem, czeka na nas trujący gaz skutecznie obniżający poziom naszego HP.

Polecane komputery do H1Z1 King of the Kill