Nie istnieje jedyna najlepsza strategia na zdobywanie goli w grze FIFA 18. W tym krótkim poradniku podpowiadamy, jak grać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zdobycia bramki.

Polecana taktyka do zdobywania goli w FIFA 18

Przede wszystkim pamiętaj, że nie grasz sam. Tylko gra drużynowa przybliży Cię do zdobycia upragnionego gola. Bierz pod uwagę kondycję piłkarz. Jest ona kluczowa do zachowania odpowiedniej efektywności zawodników. Ciągła gra jednym z nich spowoduje, że kondycja w okamgnieniu spadnie do zera.

Jeżeli widzisz, że pasek nieubłaganie zbliża się do zera, szybko zmień zawodnika.
FIFA 18 stawia na grę taktyczną i dłuższe budowanie akcji. Wobec tego warto zrezygnować z popularnych wślizgów, na rzecz klasycznych przejęć piłki. Graj głową, kalkuluj i nie daj ponieść się emocjom.

Warto powstrzymać się od szybkich kontr na rzecz przemyślanych ruchów i mądrych posunięć. Prezentujemy dobrą taktykę na rozmieszczenie zawodników:

Umieść trzech najlepiej atakujących na samej górze. Na skrzydle niech grają możliwie najszybsi zawodnicy, natomiast w środku mocny i również szybki zawodnik. Niech wsparciem dla środkowego pomocnika będzie pracowity ofensywny pomocnik. Ustaw zawodnikom taktykę na posiadanie piłki, a na poszczególnych fragmentach boiska ustaw:

  • prawe skrzydło – graj szeroko / schowaj się
  • lewe skrzydło – graj szeroko / schowaj się
  • środkowy napastnik – zostań w środku / schowaj się

Polecane gamepady do FIFA 18