W grze dostępnych jest sześć zróżnicowanych trybów rozgrywki. Całkowitą nowością jest tryb Gołębie wojenne w którym to za pomocą ptaków wzywamy wsparcie artyleryjskie.

Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich dostępnych rodzajów rozgrywki wraz z ich opisem. Lista ta będzie aktualizowana jeśli jakikolwiek nowy tryb zostanie dodany.

Dostępne tryby rozgrywki w Battlefield 1

Podbój

Najlepiej znany tryb z serii Battlefield. Rozgrywka na dużą skalę z udziałem aż 64 graczy, którzy walczą o przejęcie oraz utrzymanie punktów kontrolnych na mapie.

Dominacja

Tryb ten to tak naprawdę inna odmiana Podboju. Walka toczy się na znacznie mniejszych przestrzeniach i głównie przez piechotę. Pojedynki nadal toczą się o punkty strategiczne.

Operacja

Zadaniem strony atakującej jest opanowanie terenu i przesunięcie linii frontu naprzód, a z kolei strona obrońców stara się ich zatrzymać.

Szturm

Tryb bardzo dobrze znany miłośnikom serii Battlefield. Mamy w nim telegrafy które jedna ze stron musi zniszczyć, a druga nie może do tego dopuścić. Obrońcy dysponują wsparcie artyleryjskim, które w znaczący sposób może im pomóc w odparciu natarcia. Po zniszczeniu telegrafów, obrońcy wycofują się do kolejnego sektora.

Gołębie wojenne

Nowy tryb w serii. Głównym celem obu drużyn jest wysłanie jak największej ptaków z prośbą o wsparcie artyleryjskie. Umieszczone są one w klatkach, które znajdują się w różnych miejscach na mapie.

Zespołowy DM

Główne zadanie w tym trybie rozgrywki jest banalnie proste. Zabić jak najwięcej żołnierzy wroga i samemu nie dać się zabić oraz chronić swoich pobratymców z zespołu.

Polecane myszki do Battlefield 1