W tym miejscu zebraliśmy ogólne porady dotyczące rozgrywki i innych aspektów Battlefield 1. Poradnik ten z czasem będzie uzupełniany o nowe informacje.

Porady dotyczące rozgrywki

Te strategie mogą być używane na praktycznie każdej mapie w każdym trybie gry. Są one uniwersalne, więc zarówno początkujący, jak i weteran może wyciągnąć z nich jakieś pożyteczne informacje.

Sekretne bronie

Znajdź jedną z trzech Elitarnych klas na mapie, aby zyskać specjalne zdolności oraz odblokować nową potężną broń. Ich położenie dla każdego z trybu gry znajdziesz tutaj.

Modyfikacja pojazdów

Czy wiedziałeś, że możesz dostosowywać i modyfikować pojazd do swoich potrzeb?

Gdy będziesz na ekranie odrodzenia, wybierz opcje związane z pojazdami i otwórz menu modyfikacji, aby zobaczyć różne pakiety, z których możesz skorzystać.

Włącz Kill Log

Z głównego menu, kliknij na zakładkę „Więcej” i następnie „Opcje”. W menu „Rozgrywka”, zjedź na dół i włącz „Kill Log”.

Pokazuje on bez przerwy kto kogo zabił, co jest przydatne w kilku przypadkach.

Jeśli jesteś strzelcem wyborowym lub siedzisz w pojeździe na działku, to wiesz kto zabił cię za ostatnim razem i czy jest on nadal żywy. Poza tym, jeśli zauważysz, że kogoś minąłeś lub widziałeś martwego, to możesz się przygotować do ostrzału.

Przyspieszenie odrodzenia

W grze jest możliwość „przyspieszenia” odrodzenia, ale opcja ta nie ma żadnego wpływu na czas, po którym ponownie pojawimy się na polu bitwy. Po wciśnięciu tego przyciska po prostu nikt z naszej drużyny nie będzie mógł nas zreanimować.

Trzymaj głowę nisko

Gdy nie jesteś w pojeździe, to nie staraj się za wszelką cenę przedrzeć samotnie do punktu. Lepiej jest się gdzieś skryć i poczekać na wsparcie, niż wybiec na nieosłonięty teren, na którym to jesteśmy świetnym celem dla snajperów.

Levelowanie klas

Możesz rozwijać rangę wszystkich dostępnych w grze klas, aby odblokować nowe bronie oraz przedmioty.

Punkty doświadczenia są nabijane wyłącznie jak jesteś poza pojazdem, więc staraj się maksymalizować te punkty poprzez przejmowanie kolejnych punktów, obronę ich czy niszczenie nadajników.

Szarża

Jeśli jesteś pewien, że nie ma w pobliżu żadnych wrogów wykorzystuj umiejętność szarży do pokonywania długich dystansów. Zrobisz to znacznie szybciej i znów będziesz w centrum akcji.

Sztuka flankowania

Niezależnie od tego czy grasz w tryb Podboju czy Gorączki, zawsze jest kilka dróg do tego samego punktu. Jeśli widzisz, że przejście główną drogą nie ma sensu, korzystaj z tych bocznych, tak aby zajść wroga z boku czy od tyłu.

Dołącz lub stwórz drużynę

Praca zespołowa w Battlefield 1 jest bardzo istotna. Bez współpracy bardzo trudno jest wygrać, dlatego też dobrym pomysłem jest dołączenie do istniejącego już zespołu lub stworzenie własnego. Przebywając w drużynie możesz liczyć na bardziej zaplanowaną rozgrywkę, w szczególności, gdy Lider będzie wydawał rozkazy, a reszta członków je wykonywała.

Komunikacja jest kluczem

Komunikacja w grze jest najważniejsza, niezależnie od tego, czy jest ona głosowa czy tekstowa. W ten sposób jesteś w stanie dać znać innym, że jesteś pod silnym ostrzałem lub że potrzebujesz posiłków. Dlatego korzystaj z niej jak najczęściej i reaguj na to, co mówią / piszą inni.

Żongluj klasami

Zamiast wybrania swojej ulubionej klasy, wybierz taką, która w danej chwili jest najbardziej potrzebna lub taką, którą jesteś w stanie najbardziej pomóc. Widzisz, że w waszej drużynie brakuje medyków, to nie uciekaj snajperem gdzieś na wzgórze, aby podziwiać jak wasz zespół jest dziesiątkowany.

Podbój – wskazówki

W tej sekcji zajmiemy się poradami i wskazówkami dla trybu gry Podbój, gdzie dwie drużyny konkurują, aby przejąć jak najwięcej punktów kontrolnych, jak to jest tylko możliwe.

Przejmuj satelitarne punkty

Kiedy wszyscy skupiają się na punktach kontrolnych B, C, D znajdujących się w środku mapy, spróbuj przejąć zewnętrzne punkty kontrolne A, E lub G.

Za nie dostaniesz znacznie więcej punktów doświadczenia, niż za zabicie jedynie kilku graczy, a jednocześnie przybliżysz bardziej swój zespół do wygranej.

Zaplanuj swój atak

Zanim wyruszysz na wroga lub udasz się do centrum konfliktu, zaplanuj swój atak. Zamiast bezmyślnego posuwania się na przód, sprawdź najpierw na mapie czy czasem nie spotkasz po drodze jakiś wrogów i zamiast ich zaatakować od frontu może warto spróbować ich oflankować.

Gorączka – wskazówki

Sekcja ta obejmuje poraday i wskazówki dla trybu Gorączka, gdzie jedna z drużyn musi bronić swoich obiektów, a druga strona musi je zniszczyć.

Nie bądź mięsem armatnim

Będą po stronie atakujących nie biegnij po środku mapy, ponieważ niemal zawsze taki atak skończy się śmiercią. Zamiast tego staraj niezważenie przedrzeć do przekaźnika.

Cicho lecz śmiertelnie

W trybie Gorączka powinieneś się zaprzyjaźnij się z granatami gazowymi. Niezależnie od tego czy jesteś po stronie atakujących czy broniących może to być bardzo niebezpieczna broń, która nie raz ochroni przekaźnik.

Małe drużyny

Trzymaj się w małym zgranym zespole składającym się z minimum trzech osób. Taką drużynę bardzo trudno wyeliminować, bo każdy z członków może się osłonić.

Odwrót i przegrupowanie

Po utracie punktu natychmiast się wycofaj i ustawaj na dogodnej pozycji obronnej. Przyniesie to lepszy rezultat, niż chęć pozostania przy straconym punkcie i zabicie kilku przeciwników.

Polecane myszki do Battlefield 1