Dopiero co zacząłeś grać w otwartą bete Battlefield 1? Pewnie zastanawiasz się czym są i jak działają klasy Elite, które pojawiały się już w innej produkcji DICE.

Z klasą Elite można było spotkać się w ostatnim tytule od DICE – Star Wars: Battlefront. W tej o to właśnie grze mieliśmy możliwość pokierować postaciami znanymi nam doskonale z filmowej sagi.

Czym jest klasa Elite?

W Battlefield 4 mogliśmy na mapie spotkać bronie specjalne, których nie dało się wybrać z menu, lecz były dostępny tylko na planszy. Na podobnej zasadzie działa klasa Elite, tylko z tą różnicą, że nie zmienia się wyłącznie broń, lecz cały ekwipunek.

Jakie klasy Elite są dostępne w grze?

Zarówno w otwarcie becie, jak i w pełnej wersji gry będą dostępne trzy klasy: żołnierzem z miotaczem ognia, wartownik oraz łowcy czołgów.

Jak zdobyć klasę Elite w grze?

Klasy Elite rozsiane są z góry zdefiniowanych miejscach na mapie. Po podniesieniu jej, nikt inny nie może jej mieć w tym samym czasie.

Gdzie znajduje się klasa Wartownika?

Wartownik

Lokalizacja na mapie Pustynia Synaju:

  • Podbój: W wykopie pod siatką camo przy obiekcie „F”.
  • Gorączka: Obok skalistych struktur w środku otwartej przestrzeni między Sektorem 1 i 2.

Klasa ta wyposażona jest w ciężki karabin maszynowy MG08 LMG oraz ciężki pancerz. Jest w stanie zasypać wrogów ogniem, lecz nie jest on zbyt celny i nie ma również maski gazowej. Strzelać należy krótki seriami, aby system chłodzenia wodnego był w stanie schłodzić karabin.

Gdzie znajduje się klasa Łowcy czołgów?

Łowcy czołgów

Lokalizacja na mapie Pustynia Synaju:

  • Podbój: W centrum punktu „E”.
  • Gorączka: W drodze przez północną przepaść między sektorami 3 i 4 (Punkty „F” / „C” w trybie Podboju)

Klasa ta wyposażona jest w karabin przeciw pancerny – Tankgewehr 1918. Jest to bardzo powolna broń, która może być wykorzystywana przeciwko piechocie i lekkim pojazdom, lecz najskuteczniejsza jest przeciwko ciężkim pojazdom.

Gdzie znajduje się klasa Miotacza ognia?

Miotacza ognia

Lokalizacja na mapie Pustynia Synaju:

  • Podbój: Obok dwupiętrowego budynku na zachodniej stronie Celu B (Przedmieścia)
  • Gorączka: Obok skał w środku obszaru pomiędzy obszarem odrodzenia Atakujących a Sektorem 1.

Klasa ta wyposażona jest w miotacz ogni oraz granat zapalający, szczególnie niebezpieczny przeciwko piechocie. Jednakże obszar prowadzenia ognia jest bardzo ograniczony ze względu na maskę, która zwęża dość mocno pole widzenia. Szczególnie skuteczny w obszarach zamkniętych.

Polecane myszki do Battlefield 1