Jeśli spotkałeś się z problemami wydajnościowymi w grze Battlefield 1, to ten poradnik dedykowany jest właśnie tobie. Przedstawiamy w nim porady, które mogą sprawić, że gra będzie działać znacznie lepiej, nie zawsze są one skuteczne, lecz na pewno warto jest ich spróbować jeśli wyczerpałeś inne metody.

Wyłącznie programów z Windows 10

Jeśli grasz na systemie Windows 10, to postaraj się zadbać o to, aby w tle nie działały żadne niepotrzebne programy. W pierwszej kolejności wyłącz: Xbox GameDVR, Nvidia Shadowplay (wyłącz / usuń Nvidia GeForce Experience), aby pozbyć się wszelkiej telemetrii zainstaluj Spybot Anti-Beacon.

Poza tym upewnij się, że w Opcjach zasilania jest wybrana opcją Wysoka Wydajność.

Skacząca liczba FPSów

W pierwszej kolejności obniż detale i sprawdź czy problem się powtarza. Wtedy będziesz wiedział, czy spadki są zarówno na wysokich, jak i niskich detalach.

W takiej sytuacji możesz spróbować zmiany DirectX z 12 na 11 lub na odwrót, zainstalować najnowsze sterowniki od AMD lub NVIDIA, czy jeśli posiadasz dysk SSD, to własnie na nim zainstalować grę zamiast na zwykłym HDD.

Ograniczenie pamięci GPU w ustawieniach

Opcję tę znaleźć można w Ustawieniach graficznych w zakładce Zaawansowane i tam wyłączamy opcję „Wyłącz ograniczenie pamięci GPU”.

Wysoki priorytet w Menedżerze zadań

Czasami zdarza się tak, że procesor nie przeznacza wystarczającej ilości mocy na grę. W tym przypadku należy to poprawić za pomocą Menedżera zadań. Jak to zrobić?

  • Uruchamiamy Menedżer zadań za pomocą skrótu CTRL+ALT+DELETE.
  • Klikamy w zakładkę „Procesy” i znajdujemy Battlefield1.exe
  • Klikamy na niego prawym przyciskiem myszki i wybieramy Ustaw priorytet -> Wysoki.

Polecane karty graficzne do Battlefield 1


Poradnik Battlefield 1 – jak zwiększyć liczbę FPSów?
3 (60%) 2 votes