W Battlefield 1, jak i w poprzednich częściach nie ma żadnej tajemnej metody na szybkie zdobywanie punktów doświadczenia. Wszystko polega na efektywnym wykorzystaniem mechanik gry.

Nawet jeśli nie jesteś najlepszy w grze, to i tak możesz odblokować wszystkie klasy oraz cały arsenał dostępny w grze. Należy tylko pamiętać o tym, że doświadczenie jest przypisane do danej klasy postaci, więc graj tą którą chcesz w pełni odblokować.

Za co zdobywasz punkty XP?

W serii Battlefield otrzymujesz punkty XP za praktycznie wszystko, począwszy od zabicia wroga, skończywszy na zaznaczeniu go. Sprawia to, że nie trzeba być najlepszym strzelcem, aby odblokować kolejne rangi.

Zawsze wykonuj obiekty misji

Dla niektórych może wydać się truizmem, ale grając w Battlefield 1 często natrafisz na osoby, które zamiast przejmować kolejne obiekty na mapie wolą dbać o wysokie K / D. Jest to złe, ponieważ w ten sposób nie będziesz w stanie wygrać meczu.

Zawsze kończ mecze – nawet jeśli wiesz, że runda jest przegrana, a Ty sam niezbyt dużo zrobiłeś, to lepiej jest zostać do końca rozgrywki, ponieważ otrzymasz dodatkowe punkty XP. Dlatego też lepiej jest zostać niż wyjść.

battlefield 1 szybki XP

Przejmuj punkty za pomocą lekkich pojazdów – punkt jest ten w szczególności ważny jeśli widzisz, że drużyna przeciwna dominuje i ma pod swoją kontrolą większość obiektów. W takiej sytuacji najlepiej jest wybrać jakiś lekki pojazd i zacząć przejmować flagi do których można się szybko dostać.

Nie marnuj pojazdów – jest to istotne, ponieważ czas potrzebny na pojawienie się kolejnego pojazdu jest zwykle dość długi i w tym momencie nasz przeciwnik zyskuje przewagę.

Graj zespołowo – najbardziej ogólna porada, ale jedna z najważniejszych. Zawsze dołączaj do drużyny i staraj się grać blisko swoich członków, aby w razie czego mogli Ci udzielić wsparcia lub na odwrót.

Wykonuj tygodniowe zadania

W grze Battlefield 1 przed rozpoczęciem rundy możesz wybrać z kilku tygodniowych wyzwań. Dlaczego warto jest je wykonywać? To proste dla dodatkowego XP, w pierwszej kolejności za wykonywanie małych zadań, a następnie za spełnienie głównego celu.

Polecane myszki do Battlefield 1