Podczas grania w Pokemon GO trzeba nieustanie zerkać na ekran i obserwować czy w naszej okolicy nie pojawił się czasem interesujący nas pokemon. Łatwo jest w ten sposób pominąć lub przegapić pokemona na którego polujemy.

Czym jest Pokemon GO Plus?

Pokemon GO Plus jest urządzeniem, które łączy się z naszym smartfonem za pomocą Bluetootha i informuje nas o tym, czy w pobliżu nie znajduje się pokemon. Urządzenie to w dużym uproszczeniu można nazwać smartwatchem na pokemony, ponieważ za jego pomocą możemy również łapać stworzenia bez wyjmowania telefonu.

Jak Pokemon GO Plus działa?

To małe urządzenie może być noszone przez nas na nadgarstku, przypięte do koszuli czy nawet włożone do kieszeni.

Ilekroć w pobliżu pojawi się pokemon, urządzenie zacznie drgać, a jego dioda LED zacznie migać. W tym czasie można sprawdzić na jakiego pokemona trafiliśmy zerkając na ekran smartfona. Złapać go może wtedy klasycznie po przez aplikację, jak również wciskając przycisk w Pokemon GO Plus, urządzenie poinformuje także czy udało się nam schwytać stworka.

Dodatkowo Pokemon GO Plus informuje także, czy znajdujesz się w pobliżu PokeStopu, ale żeby z niego skorzystać będziesz musiał już sięgnąć po telefon.

Pokemon GO Plus cena

Czy warto jest się wyposażyć w Pokemon Go Plus?

Jest to dodatkowe akcesorium do gry, bez którego można sobie śmiało poradzić, ponieważ do rozgrywki potrzebny jest tylko smartfon spełniający wymagania.

Jednakże urządzenie w znaczny sposób może pomóc w poszukiwaniach PokeStopów oraz samych pokemonów. Łowy będą łatwiejsze i bardziej komfortowe. Nosząc go na co dzień nie musimy bez przerwy patrzeć na ekran smartfona, a jedynie wtedy gdy poinformuje nas o tym urządzenie.

Czy Pokemon Go Plus będzie działać z moim smartfonem?

Na starcie Pokemon GO Plus będzie działało jedynie z systemem iOS. Potwierdzono kompatybilność z iPhone 5, 5C, 5S, SE, 6, 6S, 6 Plus i 6S Plus. Wymaganą wersją będzie iOS 8 lub nowszy.

Czy Pokemon GO Plus będzie działać z system Android?

Po premierze Pokemon GO Plus nie będzie współpracowało z Androidem. Nad tą funkcjonalność twórcy pracują, więc są duże szanse, że krótki czas po premierze ten element zostanie wprowadzony.

Jaka jest specyfikacja techniczna Pokemon GO Plus?

W pudełku z urządzeniem znajdziemy: opaskę poliestrową, która mierzyć będzie podczas noszenie od 4 do 7 cm oraz wymienną baterie litową CR2032.

Wymiary Pokemon GO Plus to 46 x 33 x 17,5 mm, a z kolei waga to 13 g.

Jaka jest cena Pokemon GO Plus?

Sugerowana cena producenta Pokemon GO Plus wynosi £34.99 / $34.99, a w Polsce urządzenie ma być sprzedawane za około 170 złotych.

Polecane powerbanki do Pokemon GO