Gdy dzień staje się krótszy, a na dworze jest coraz zimniej, dzieci zaczynają się nudzić, ponieważ zamiast zabawy na świeżym powietrzu, więcej czasu spędzają w domu. W takich sytuacjach na pomoc przychodzą gry planszowe, w które można grać całą rodziną. Gry potrafią wciągnąć na długie godziny i wzbudzić w graczach niemałe emocje. Warto zapoznać się z ofertą, by na podstawie opinii upewnić się, że zakup planszówki to doskonały pomysł.

W co grać z dziećmi?

Gry planszowe dzieli się na kategorie. Do wyboru są gry strategiczne, rodzinne, fantasy, logiczne czy przygodowe. Jeśli w domu są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to najlepiej postawić na gry rodzinne, w które można grać z młodszymi dziećmi, ponieważ ich zasady są łatwe do zrozumienia nawet dla czterolatków. Dzieci mogą grać w gry same, rodzice mogą tylko nadzorować rozgrywkę. Starszym dzieciom warto kupić gry strategiczne lub przygodowe. Ich zasady są bardziej skomplikowane, wymagają od dzieci niemałego zaangażowania. Uczą planowania i logicznego myślenia, a przy okazji zapewniają świetną rozrywkę.

Jak wybrać planszówkę?

Planszówki są bardzo popularne, dlatego oferta jaką ma prawie każdy sklep z zabawkami jest bardo duża. Wybierając grę dla dzieci, warto wziąć pod uwagę ich upodobania. Fani seriali i gier komputerowych bez problemu znajdą planszowe odpowiedniki swoich ulubionych pozycji. Rodzaj gry także jest ważny. Nie każdemu dziecku spodoba się gra logiczna czy wojenna. Istotny jest też czas gry – czterogodzinna rozgrywka niektórych może skutecznie zniechęcić do zabawy.

Porównanie gier

Zaleca się przed zakupem porównać kilka popularnych pozycji. W porównaniu gier przydatny może kazać się ranking gier planszowych. Podpowie nam, które planszówki są obecnie są najczęściej wybierane.