Miniony rok był wyjątkowo obfity w soczyste tytuły wydane na nasze ulubione platformy. Do naszych zbiorów mogły trafić m.in GTA V, Bioshock: Infinite czy dodatek do Starcrafta II. Mało tego, był to ostatni rok siódmej generacji. Na rynek wchodzą nowe konsole, a gracze, zarówno bawiący się przed telewizorem jak przed ekranem monitora, ostrzą sobie zęby na next-genowe produkcje. Ja także przeżywam swoje dni w radosnym oczekiwaniu, wiedząc że przez długi czas w branży nie będzie wiało nudą. Przedstawiam Wam najbardziej oczekiwane przeze mnie tytuły, jakie mają trafić na półki w 2014 roku. Zaczynajmy!

5. Thief

Reboot czwartej części skradanki. Powracamy do rodzimego miasta Garretta, opanowanego przez zarazę. Jako nieczuły na ludzką krzywdę złodziej, nasz bohater postanawia wykorzystać sytuację dla zwiększenia zawartości swojej kiesy. Inspirowane wiktoriańskimi klimatami uniwersum Thief’a wciągnie nas już pod koniec Lutego i dostępne będzie zarówno dla siódmej, jak i ósmej generacji.

4. Titanfall

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2014 za granicą, w Polsce jednak jest często pomijana w podobnych zestawieniach. Być może dlatego, że jest to tytuł wydawany ekskluzywnie dla Microsoftu i dostępny będzie na X360, XONE oraz pecety. Graficznie gra prezentuje się świetnie a opublikowane przez twórców gameplaye sugerują, że będzie to niezwykle dynamiczny shooter.

3. South Park: The Stick of Truth

Serial South Park gości na naszych ekranach już od 1997 roku, jednak dopiero teraz będziemy mieli okazję przenieść się do świata czwórki przyjaciół z małego miasteczka w Colorado. Zachęcające jest to, że scenariusz gry został napisany przez twórców obrazoburczej kreskówki: Treya Parkera i Matta Stone’a. W tego niezwykłego erpega będziemy mogli zagrać już w Marcu.

2. The Elder Scrolls Online

Seria The Elder Scrolls przez lata zdobyła sobie rzesze oddanych fanów. O tym, że Bethesda zamierza wydać grę MMO mówiono od dobrych kilku lat, kiedy studio zarejestrowało domenę elderscrollsonline.com. Jak ujawniono niedawno, jeden z graczy będzie mógł zostać… Cesarzem! O tym, kto uzyska ten tytuł oraz która z frakcji opanuje Tamriel dowiemy się już w Kwietniu.

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Miejsce pierwsze nie powinno dziwić nikogo. Najnowsza część rodzimego studia CDPRed jest najbardziej wyczekiwaną grą nie tylko przez Polaków, ale też wielu graczy na całym świecie. W produkcji wykorzystano nowy silnik oraz położono większy nacisk na zadania poboczne. Jak zapowiadają twórcy, aby zobaczyć outro będzie potrzeba około 100 godzin zabawy – a będzie to tylko jedno z zakończeń.