Czy urządzenia holenderskiego producenta mogą zachwycić atrakcyjnym obrazem? Szczegóły w naszym poradniku.

Monitory Philips – szczegóły

W tym zestawieniu dokładnie sprawdzimy, jak prezentują się najważniejsze technikalia monitora Philips 276E8VJSB i Philips 278E8QJAB/00. Te modele obejmuje średni segment cenowy. Czy któryś z nich spełni nasze oczekiwania? Aby się o tym przekonać, dokładnie przeanalizowaliśmy specyfikację techniczną oraz ich design. Zastanowimy się również, czy cena jest adekwatna do jakości obydwu sprzętów. Lektura naszego poradnika z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – specyfikacja

Aby rozsądnie wybrać monitor, warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi danymi technicznymi na jego temat. Oprócz długości przekątnej ekranu, na którą najczęściej zwracają uwagę klienci, istnieje wiele innych bardzo ważnych parametrów, które decydują o wygodzie użytkowania. Jednym z nich z pewnością jest rozdzielczość ekranu oraz częstotliwość odświeżania. Entuzjaści gier również zwrócą uwagę na czas reakcji. Natomiast wszyscy, którzy bardzo dużo czasu spędzają przed ekranem, ucieszą się z technologii ochrony wzroku. Najważniejsze właściwości monitorów znajdziesz w poniższym zestawieniu.

Parametry Philips 276E8VJSB Philips 278E8QJAB/00
Długość przekątnej ekranu 27 cali 27 cali
Typ podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60Hz
Czas reakcji 5 ms 4 ms
Waga 4.84 kg 4,8 kg
Elementy konstrukcji Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock

Regulacja kąta pochylenia

Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy IPS VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 3840 × 2160 (UHD 4K) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • OSD
  • SmartImage
  • Flicker Free
  • FreeSync
  • SmartContrast
  • SmartImage Lite

Każde z urządzeń wyposażono w 27-calowy ekran, podświetlany diodami LED. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz. Jeden z monitorów charakteryzuje się odrobinę szybszym czasem reakcji. W przypadku Philipsa 276E8VJSB za jakość obrazu odpowiada matryca IPS. Możemy, więc liczyć na znakomite nasycenie barw i szerokie kąty widzenia. Model 278E8QJAB/00 wyposażono w matrycę VA, która oferuje bardzo dobry kontrast.

Najważniejszą różnicą jest rozdzielczość. W przypadku Philipsa 276E8VJSB wynosi 3840 × 2160 pikseli. To jakość 4K, dzięki której możemy liczyć na bardzo szczegółowy obraz pełen zachwycających detali. Natomiast Philips 278E8QJAB/00 oferuje standardową, lecz nadal atrakcyjną rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli.

Na pokładzie obydwu urządzeń znajdziemy dodatkowe funkcje, które zdecydowanie wpłyną na komfort pracy przy komputerze. Flicker Free odpowiada za redukcję migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Natomiast FreeSync zapobiega kłopotom z zacinaniem animacji podczas gier. Kolejną pomocną technologią jest Low Blue Light, która ogranicza emisję niebezpiecznego dla oczu światła niebieskiego.

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – wygląd

Każdy z monitorów charakteryzuje się niemal bezramkową konstrukcją. Dzięki temu użytkownik może skupić się wyłącznie na treściach prezentowanych przez ekran. Za stabilność urządzeń dba podstawa zaprojektowana na wzór półokręgu. To nadzwyczaj atrakcyjna stylistyka. Najważniejszą różnicą jest układ wyświetlacza. W przypadku monitora Philips 278E8QJAB/00 ekran jest zakrzywiony. Natomiast model Philips 276E8VJSB wyposażono w standardowy, płaski ekran. Każdy z monitorów wygląda elegancko i nowocześnie.

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – czy warto kupić?

Pora rozstrzygnąć najważniejszą kwestię – czy warto wybrać któryś z tych monitorów?

Po analizie wszystkich najważniejszych parametrów, śmiało można stwierdzić, że sprzęty znajdą zastosowanie zarówno w pracy, jak i rozrywce. Chociaż pomiędzy urządzeniami zachodzą pewne różnice, każde z nich bardzo dobrze reprezentuje swoją półkę cenową. Wybór konkretnego modelu będzie uzależniony od jego zastosowań. Na największą uwagę w przypadku Philipsa 276E8VJSB zasługuje rozdzielczość 4K. Z kolei Philips 278E8QJAB/00 oferuje nowoczesny i zakrzywiony ekran.

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – ile kosztują?

Koszt zakupu modelu Philips 276E8VJSB wynosi 989 zł. Natomiast za monitor Philips 278E8QJAB/00 zapłacimy 659 zł. Cena obydwu urządzeń jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę wysoką jakość.